Temel Karamollaoğlu, partisinin yaptırdığı 24 Haziran anketini açıkladı

Saadet Partisi, 24 Haziran seçim sonuçları için anket şirketleriyle yaptığı çalışmaları açıkladı. Karamollaoğlu, "AKP’nin en düşük oy alması halinde yüzde 24’ü var. 24’ün yanında yüzde 8’lik bir seçmen daha var. Bunlar da oylarını AKP’ye veriyor ama sorgulamaya başlamış. Halen AKP’den vazgeçmiş değiller ama ülkedeki gelişmelere de başka partilerin ne dediklerine de bakıyorlar." dedi

Temel Karamollaoğlu, partisinin yaptırdığı 24 Haziran anketini açıkladı

Cumhuriyet'ten Erdem Gül'e konuşan Saadet Partisi lideri, partisinin anket şirketlerine yaptığırdığı anketlerle ilgili bilgiler verdi.

Karamollaoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Yüzde 24, oyunu mutlaka AKP’ye verecek. Yani şu an itibariyle AKP’nin en düşük oy alması halinde yüzde 24’ü var. 24’ün yanında yüzde 8’lik bir seçmen daha var. Bunların üzerine de bir 6 puan koyulması gerekiyor. Bunları da koyduğumuzda AKP’nin oyu yüzde 38’lerde seyrediyor demektir. Benim gördüğüm tablo da AKP’nin yüzde 38’lerde olduğunu gösteriyor. İttifakta MHP’den yüzde 4-5-6 gibi bir oy gelebilir. MHP’den de gelebilecek bu oyla AKP-MHP ittifakının yüzde 42-44 bandında bir oyu görülüyor.

'YÜZDE 60 ALMA HEDEFİMİZ GERÇEKÇİ'

İktidar ve muhalefet blokları olarak baktığımızda parlamento seçimlerinde yüzde 45-55 gibi muhalefetin üstünlüğünde görülüyor. Ben HDP’nin de baraj sorunu olmadığını düşünüyorum. Bu durumda muhalefetin iktidara 10 puan fark atmasıyla Meclis’te önemli bir üstünlük sağlayacağını görüyorum. O yüzden ben muhalefet olarak hedefi yüzde 60 olarak koyduğumu açıkladım. Yani kampanya süresince muhalefetin yüzde 60’ları yakalayabileceğini gördüğüm için. Anketlerdeki rakamlara bakıldığında yüzde 60 hedefi abartılı değil, gerçekçi.

'İKİNCİ TURDA KENDİMİ DE ŞANSLI GÖRÜYORUM'

Anketler, Erdoğan’a olan desteğin, AKP’ye olan destekten bir miktar daha fazla olduğunu gösteriyor. Ama bu ilk turda kazanmayı sağlamıyor. O nedenle ben ilk turda cumhurbaşkanı seçiminin yüzde 50+1’le sonuçlanmayacağını, ikinci tura kalacağını düşünüyorum. İkinci tur için kendimi de şanslı görüyorum. İkinci turda muhalefetten bir isim cumhurbaşkanı seçilecek, buna inanıyorum."

'KILIÇDAROĞLU, ÇOK YAPICI VE ÇÖZÜM ODAKLI'

Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile eskiye dayanan bir tanışıklıkları bulunmadığını, onu referandumdan bu yana muhalefetin kendi arasındaki görüşme trafikleri sırasında yakından tanıdığını anlattı. Tüm görüşmelerde Kılıçdaroğlu’nu, 'Farklı düşüncelere saygılı, dinleyen, anlayan ve çözüm arayan, çok iyi iletişim kurulabilen bir tavır içinde gördüğünü' belirten Karamollaoğlu, 'Bu yapıcı ve çözüm odaklı anlayışın, muhalefetin aldığı mesafelerde büyük rol oynadığını' söyledi. Kılıçdaroğlu da Karamollaoğlu’nu muhalefette 'en iyi iletişim kurduğu lider' olarak görüyor.

Okuyucu Yorumları 32 yorum
seninleyiz bilge başkan.bir tane reis var oda temel reis...
Adam.sin. Adam. ;)
@senbirharikasin3 la dingil sen adam görmeişsin 80 lik dededen medet uman ancak senin gibi olur sanırım..
temel nedir sende ki bu özgüven . onlarla içli dışlısın
inşallah 2. tura sen kalırsın TEMEL REİS. Diğelerinin Erdoğan karşısında çok şansının olduğunu düşünmüyorum.
Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i mağfiret eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e rahmet eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e yardım eyle, zafer nasîb eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i muhâfaza eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i bir araya getir ve yekvücût eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i ıslah eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’in sıkıntılarını gider!
Temel Reisin bir misyonu var.ancak bu temel ulke için ne.misyon nede vizyon sahibi değil.artık siyasetçi yamağı
@aksakal25 yamagi secim agzi ingiltereye gidip el etek openlerde arayin.hayirdir derler adama.
Adam sin. Can Kardeşim.
akp seçmeni olarak ilk defa sorguluyorum.Ama sol başa geçerse eski zamanlar gibi türbanımızla mı uğraşacak onlara güvenemiyorum.
@qwerre Türban kadar kafana türban düşsün. Sizin korkunuz zaten bundan ibaret. Değirmen sele gitmiş, ülkede satılmayan yer kalmamış, ihracat desen yok, üretim desen yok, sen çıkmış burda türnanı söylüyorsun. tak türbanını sana bir şey dyen olmaz.
temel efendi 0.6 oy oranınla sen kim oluyosun fazla bi özgüven geldi sana kanatının altına girdiklerine bakma tak diye ortaya yiterler senide...
Seçimlerden sonra ne dolar düşecek ne ekonomi düzelecek, uzun vadede bile olacak şeyler değil. değirmen sele gitmiş, ekonomi batmış, üretim yok ihracat yok, üretim tesisleri kurulacak paraya 6 ayda 870 milyon dolar et ithal edilmiş. zamlar , vergiler almış başını gidiyor. neymiş her şey düzelecekiş, koyunlar, makarnacılarda buna inanıyor.
Herkes Kılıçdaroğlu' nun çok yapıcı ve uzlaşmacı olduğunu söylüyor, unutmayalım Aleviler genellikle böyle tutum içinde olurlar,insanı ve felsefi yönleri güçlüdür,allahtan korkar kuldan utanırlar,kul hakkı onlarda çok önemlidir, Kılıçdaroğlu Hz.Muhammedin soyundan gelen Seyit ve alevi inancında dededir,ehli beyite dayanır,uzlaşmacılık damarı muhtemelen yüce peygamberimizin (SAV)genlerinden intikal eden bir husus olsa gerek.
Yahu kardeşim ne dua edersin. Bunlar siyonistlerin türkiye ayağı. Birileri madalyasını İngiliz kraliyet ailesinden almadımı, arınç kalkıp hizmette kusur bırakmamak için ayrılıp kendi grubunu bırakmadımı, sonra gül hele dur 15 temmularda s.... deyip de durdurmadımı. Yine Devlet bahçeli bunları görüp koşulsuz destek açıklamasından sonra geri dönmedilermi. İşte gezi seneryosu be sonrası. Bu memlekette okumuş, satılmış o.çocuğu o kadar fazlaki ss.... bitmez.
%0,68 oyu var, türlü türlü huyu var.
yavvv heee heeee heeee
algı yaratmaya çalışıyor seçimden sonra temelmiş inceymiş meralmiş hepsini görürüz yalancılar
Bunların aldığı oksijende yada içtiği suda bişey var nasıl kafa açıyorlar anlamadım.
Karamolozoğlu kimlerle ittifak ettiğini çok ama çok iyi biliyor. Meşrebi ve aldığı görevi gereğini yapıyor. Allah böylesi zalimleri galip etmesin. Munafık ne demek derseniz bu adam tarife uyar...
seçilirsen muşa hızlı tren yaparmısın göç etmek istiyiyoruz
aç tavuk rüyasında ne görür (bence sen kazanı görmüşsün)
valla r.t.e deneyim kazandı artık bu riski göze alıp sana güvenip ülkeyi veremem daha beteri de olamaz bari r.t.e artık işin piri oldu çıkarır ülkeyi sen sanmıyorum temel reis oyum akp ye ne yazıkki daha iyisi olana kadar
2002 seçim öncesi ABD ye gittiydi 2018 seçim öncesi Ingiltere BANA HERSEY BIRSEYLERI HATIRLATIYOR!!
temel sen ne kullanıyon bu kafa neyin kafası senin alacağın oy en kralından 0.002 dir.
aç tavuk kendini darı ambarında sanarmis seninkide o misal
Temel reis çizgi film karakteri gibi adamsın reis yok yok paşa paşa ????
kendin inanıyormusun? tüm bunlara...
fitne uykudadır,uyandırana lanet olsun,fitne ölürmeden daha beterdir.
Temel Başkan,bopçularin oyununu bozdu.bop'a ortak olmadi.
oyum sana dursut adamsın temel bey
AKP'li troller ortaya çıkmış yine bağırttıra bağırttıra ATATÜRKÇÜLÜK GERİ GELİYOR.16 Senedir, bu Millet Fetönün sayesinde geldiğiniz yeri görüyor artık TAMAM.
Diğer Haberler