HABER

Teminat aranmaksızın avans

ANKARA (İHA) - ABD Savunma Bakanlığı aracılığı ile, Yabancı Askeri Satışlar (FMS) yöntemi ve uygulama usulleri kullanılarak gerçekleştirilecek alımlar için, imzalanan alım sözleşmeleri bedelinin yüzde 100'üne kadar teminat aranmaksızın avans verilebilecek.

Milli Savunma Bakanlığı'nın "Türk Silahlı Kuvvetleri Stratejik Hedef Planın Gerçekleştirilmesi Maksadıyla Yapılacak Harcamalar İçin Verilen Avans ve Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin 8'inci Maddesine Bir Fıkra Eklenmesi Hakkında Yönetmelik" bugünkü Resmi Gazete'de yayınladı.

İlgili Yönetmeliğe eklenen fıkra şöyle: "Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı aracılığı ile, Yabancı Asker3 Satışlar (FMS) yöntemi ve uygulama usulleri kullanılarak gerçekleştirilecek alımlar için, imzalanan alım sözleşmeleri (LOA) bedelinin yüzde 100'üne kadar teminat aranmaksızın avans verilebilir veya mutemetler adına kredi açtırılabilir. Toplamı, sözleşme bedelini geçmemek kaydıyla, aynı sözleşme için birden fazla avans verilebilir veya kredi açılabilir. Verilen avans veya açılan kredi, sözleşme süresi içinde, ilgili olduğu mali yıla bakılmaksızın kullanılabilir. Verilen avans veya açılan kredilerin, sözleşmenin sona ermesini müteakip takip eden yıl sonuna kadar, her bir sözleşme için açılan tüm avans veya krediler icmal edilerek bir defada mahsubu yapılır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön