Tenefüste evlendiler!

Tenefüste evlendiler!

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, annesi ve babası öğretmen olan ekonomist genç, babası da öğretmen olan fen öğretmeni kızla görev yaptığı okulda dünya evine girdi.

Okulun fen ve teknoloji öğretmeni, babası da öğretmen olan Handan Aysoy ile Gazipaşa'nın ilk öğretmeni Yakup Yılmaz'ın öğretmen oğlu ve öğretmen gelininden olma torunu ekonomist Ümit Yılmaz, gelinin görev yaptığı okulda teneffüste dünya evine girdi.

Öğretmenler odasındaki nikah törenine gelinin ve damadın ailesi, yakınları, öğretmen arkadaşları katıldı.

Nikah dolayısıyla, öğretmenler odasındaki toplantı masası çiçeklerle donatıldı.

Gazipaşa'da "öğretmenler sülalesi" olarak tanınan ailenin en büyük ferdi Yakup Yılmaz'ın torunu Ümit Yılmaz ile öğretmen Handan Aysoy'un nikahlarını Kahyalar Belediyesi Nikah Memuru Hidayet Küçükballı kıydı.

Nikah defterine imza atan öğretmen Handan Aysoy, öğrencileri ve öğretmen arkadaşları tarafından uzun süre alkışlandı. Handan Aysoy, nikah töreninde gelinlik giymedi.

Gelin ve damadın yaz tatilinde düğün yapacakları öğrenildi. Gelin Handan Aysoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının öğretmen olduğunu, bebekliğinden itibaren okul koridorlarında, okul bahçelerinde büyüdüğünü, kendisinin de öğretmen olduğunu söyledi.

2 yıldır Burhan İlköğretim Okulu'nda görev yaptığını belirten Handan Aysoy, "Bir öğretmen için okulu, öğrencileri ve öğretmen arkadaşları çok önemlidir. 2 yıldır bu okuldayım ve buradaki herkesi ailemin bir parçası olarak görüyorum. Öğrencilerim çocuklarım gibi. Ben de okulda büyüdüm. Bu nedenle, bu mutlu günümü onlarla paylaşmak istedim" dedi.

Damat Ümit Yılmaz da sülalesinde 50'den fazla öğretmen bulunduğunu, Gazipaşa'nın ilk öğretmeninin dedesi Yakup Yılmaz olduğunu, vefat eden babasıyla annesinin mesleğinin de öğretmenlik olduğunu belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler