Terazi burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, Terazi burcu okurları için 2018 yılının yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberini yazdı.

Terazi burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Teraziler, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, toplum içinde, iş hayatınızda ve özel yaşantınızda duygusal düşünmek yerine, sorumluluk bilinciyle hareket etmenin önemini vurguluyor. Başkaları sizden çok şey bekler, siz de aynı şekilde onlardan. Önemli olan hem dışarıda hem aile içindeki düzeni dengede tutmaktır. Şartlar zorlayıcı olsa da, duygusal düşünüp tepkide bulunmak yerine meseleye bilinçli bakmak vaktidir. Bu yanlış bir karar almaktan sizi korur. Bu dolunay, iş-ev arasındaki dengenin önemini vurguluyor. Ailenize karşı sorumluluklarınız, en az iş hayatınız kadar önemlidir. İş hayatındaki başarıya endeksli yaşamak sadece o alanda güvenceyi önemsemek, evinizi ihmal edeceksiniz anlamına gelmez. İnandığınız bir yola, davaya, işe, projeye cesaretle yürüyün. Başarısız olacağım diye düşünmeyin. Sorumluluk almaktan korkmayın. İki ayrı alanda da zorlanacaksınız ama bunu başardığınızda kendinizle gurur duyacaksınız.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY

17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, iş hayatı ve gelecekle ilgili konuların ev ve aile içinde ele alınmasını sağlıyor. Nasıl bir ortamda yaşanıyor, şartlar bizim istediğimiz gibi mi, bunlara bir bakacağız. İşlerimizi belki de evden sürdüreceğimiz bir düzen yaratacağız. Özellikle home-ofis çalışmalar, yeni bir projenin ön hazırlıklarını yapmak bu Yeniayda gündemimizde yer alabilir. Sabırlı olmak gerekiyor. Bu Yeniay yepyeni işler için size kuvvet sunuyor. Evet belki şu aralar zorlanıyorsunuz. Ancak sonunda başarı sizden yanadır. Ailenize ait bir mülkün satışı veya buranın yenileştirilmesi, iş yeri açılması, farklı bir işe adım atılması gibi gelişmeler bu Yeniayda etkili gözüküyor.

ASLAN BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, kendinizi bir grup, proje, yenilik içinde bulmanızı ve buna göre hayatınızı düzenlemenizi işaret ediyor. Hobi olarak sürdürdüğünüz çalışmanızdan para kazanabilirsiniz. Güven duygunuz yükselecektir. Bu sayede ben buradayım diyebilecek güce kavuşacaksınız. Dışarıyla temas etmeli, gruplar içinde yer almalı, kendi yaptığınız işten kendi paranızı kazanmalısınız. Kimi Teraziler uzun zamandır çocuklarıyla ilgilendiler veya anne babalığı tercih ederek çekirdek aileleriyle bir yaşam kurdular. Ancak bu Tutulma sizi şimdi başkalarıyla temasa hazırlıyor. Sizin liderliğinize, tecrübenize, plan ve projelerdeki üstün gücünüze ihtiyaç var. İleriye dönük düşünmelisiniz. Kısa vadeli, gelir geçer işler yerine, uzun soluklu yaratıcı becerilerinizi sergileyeceğiniz işlere yönelebilirsiniz. Riskli işlere yönelmek yerine, sağlam ve tutarlı olanı tercih etmelisiniz. Zaten gelişmeler her iki yönüyle ele aldığımızda hem sosyal yaşamınızı sürdürmenizi hem de bahsettiğim projeler içinde yer almanızı sağlayacaktır. Önemli olan sizin bu sese kulak verip vermeyeceğinizdir. O sizin doğum haritanızdaki işaretlere göre anlam bulacaktır.

ŞUBAT

KOVA BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Teraziler, 15 Şubat saat 23:52 Kova burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, değişim ve yenilenmenin aşk hayatımızdan sosyal yaşantımıza kadar her alanda etkili olacağını gösteriyor. Sıradan bir hayat yerine istediğimiz gibi yaşamak özlemi bir hayli vurgulanıyor. Yeni bir aşk, iş ve dostluklar gündemimizde yer almaya başlıyor. Bu tabii ki moralimizi yükselticidir. Tutulmanın görünümleri ailevi konularda size sorumluluk yükleyecektir. Ancak siz bunun altında ezilmeyeceksiniz. Bilakis empatik yaklaşımlar, birbirinizi anlamaya çalışmak, eğer sorunlar varsa bunları çözmeye gönüllü olmak, tutulmanın görünümleri sayesinde kolaylaşıyor. Bir yandan hayatla bağınızı güçlendireceksiniz. Diğer yandan üstünüze düşen ne varsa yapacaksınız. Sağlığınız da önemli. Uzun zamandır devam eden şikayetlerinizi alternatif tedavilerle iyileştirebilirsiniz. Kendinizde yapacağınız ufak tefek değişiklikler moralinize iyi gelecektir. Hayallerinize, vizyonunuza sahip çıkınız. Hiç kimse için kendinizden ve zamanınızdan ödün vermeyiniz.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Teraziler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, mükemmeliyetçilik iyidir hoştur da, insanı bazen öyle yorar ki, dikkat etmek gerekir. Böyle bir günde, mantıklı olmak, tabii ki analiz etmek, ne istediğimizi bilerek duruma bakmak gerekiyor. Bazen de hayatı denetleyemeyiz. Sadece yaptığımız bir yanlışın, hatalı bir gidişin farkına varabilir, bundan sonrasında dikkat etmeye çalışırız. Bugün görüyoruz ki, hiçbir şey bizi tatmin etmiyor. Bu bakışı açısıyla olaylara yaklaşmak ne derece doğru olur ki? Fiziksel ve ruhsal anlamda bizi yorar, zorlar ve hasta edebilir. Lütfen makul ve mantıklı sınırlar içinde yaşamı ele alınız. Yarım kalan bir işin mutlaka bitirilmesi zorunluluğu, finansal bir konunun halledilmesi mecburiyeti, ailenizi ilgilendiren bir meselenin ele alınması ve sağlık kontrolleri, ufak tefek şikayetler olabilir. Bunlar altından kalkamayacağınız dev sorunlar değil. Siz pes ettiğiniz için, belki de fazla endişeli olduğunuz için göremiyorsunuz. Farkındalık yaratan Dolunaylar, aslında kuvvetli bir ışıktır. Her şeyin net görmemizi sağlar. Gerçekçi insanlar bundan haz duyar. Şurada şu var, bunu halledeyim diyerek bakarak. Ancak olumsuz, kendine acımaya açık olanlar kaçışı gösterir. O zaman gelin, bugün hayat bize ne söylüyor bir dinleyelim. Gücümüzü aşan işlere kalkışmayalım. Sağlığımıza dikkat edelim. Bu yönde harcamalar yapabiliriz. Yakında Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Şimdiden ikili ilişkilerde, iletişimin önemli olduğunu bilerek hareket edelim.

BALIK BURCUNDA YENİAY

17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniayda, bize iyi geleceğini düşündüğümüz değişiklikte bulunabiliriz. Bu evimizle, işimizle veya bizzat kendimizle alakalı olabilir. Ev içinde yapılacak tamir, bakım, onarım, beden ve ruh sağlığımızla ilgili tedaviler için etkin bir zamandır. Bu yönde harcamalarda bulunulur. Hepsi de önemli ve gereklidir. Bu Yeniay Bekar Terazilerin, kendine çok güvenen, ne istediğini bilen, aklına koyduğunu yapan biriyle tanışmalarını sağlar. Problemli ilişkisi olan Teraziler, partner yüzünden sıkılabilirler. Çünkü her şeyde kendini haklı gören bu kişiyle anlaşmak zordur. İş ortaklıkları bu Yeniayda her yönüyle gözden geçirilmelidir. Mars-Oğlak geçişiyle örtüşen bu Yeniayda yuvanızı dış etkenlere karşı koruyacak ve sağlam bir kale haline getireceksiniz.

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

31 Mart saat 15:37 burcunuzda oluşacak Dolunay, ilişkide sevgi-saygı-güven anlayışının ne kadar güçlü olduğu gerçeğine göre anlam kazanacaktır. Sorunlu bir ilişkide karşı tarafın kendi istekleri, arzuları ve hakimiyet dürtüsü bir hayli fazla. Buna karşılık biz, doğal yapımız gereği uzlaşmaya, bir şekilde bu zorlu ilişkiden kurtulmaya bakıyoruz. Aslında kendimizi belki çok önce yaptığımız bir hatalı seçimin imtihanını yaşıyoruz. İyi anlamak gerekiyor. Öyle bir dengeli olmak ve öylesine bilinçli bakmak lazım ki, şu badireyi atlatalım. Bu bir evlilik kararı da olabilir. Ancak her yönüyle ele almak gerekir. Çünkü birden bire bizi etkileyen kişi, daha sonra bize hiç uymayan bir kişiye de dönüşebilir. Şu aralar Merkür-Koç burcunda geriliyor. Görüyoruz ki, olan bitenlerin değişmesi mümkün. Peşinden gittiğimiz ne varsa, üzülmemek, huzur bulmak için aklımızın başımızda olması gerekiyor. İş ortaklığı konuların da durum bu. Yasal sözleşmeler, mahkemeler, davalar için karşılıklı uzlaşı şu an mümkün olmasa da, tekrar görüşülebilir. Dolunayın yöneticisi Venüs-Boğa burcunda bugün seyrine başlıyor. Bu gösteriyor ki, maddi-manevi açıdan garanti olgusu çok kıymetli. Eğer evlilik kararı verilecekse eşin parasal durumu, boşanmaya karar vereceksek, nafaka, işten ayrılacaksak tazminat mevzularını halledebiliriz. Benim tavsiyem, dengeli bir ilişki, alışveriş, anlaşma, uzlaşma, sakinlik kıymetli. Aceleyle bir çuval inciri berbat etmeyelim. Eden olursa, o da bundan zarar görecektir. Merak etmeyin.

NİSAN

KOÇ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Teraziler, 16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, sizin ilişkide kartlarınızı açık oynamanızı sağlar. Duygularınız neyse o dur. Kimseden gizliniz saklınız yoktur. İlkeleriniz doğrultusunda hareket edeceksiniz. Merkür geri hareketi sona erdiği için, ilişkide sorunlar açıkça konuşulur, öfke birikmez, ne varsa ortaya konarak bir çözüm bulunur. Bekar Teraziler için bu Yeniay, daha önce tanıştığınız ancak karar veremediğiniz kişiyi çekici bulmanızı sağlar. İlişkisinde son haftalarda bir kırgınlık ve ayrılık yaşayanlar, partneriyle konuşarak durumu tekrar gözden geçirirler. Bu Yeniayda aile ilişkilerinde dürüstlük, güvenilirlik aradığınızın işaretidir. Siz dengeyi sağlarken, birilerinin sürekli kendini düşünmesi canınızı sıkar. Buna olgunlukla müdahalede bulunurken, hakkınızı da aynen gözetirsiniz. Finansal konularda de etkili olan bu Yeniay, paranıza sahip çıkmanızı, ekonomik hareket etmenizi destekler. Canınız istese dahi, ıvır zıvır şeylere para harcamazsınız.

AKREP BURCUNDA DOLUNAY

30 Nisan saat 03:58 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, doğru yatırım ve bütçe dengesinin önemini vurguluyor. Harcamalara dikkat etmemizde yarar var. Eğer bir iş düşünüyorsak veya bir projemiz varsa bunun risk taşımaması gerekir. Sözgelimi ev satın almak, kiralamak, paramızı ilerisi adına değerlendirmek amaçlı kararlar mutlaka gözden geçirilmeli, artı ve eksilerine bakılmalıdır. Öyle hesapsız alışverişler yapılmamalıdır. Kredi kartlarına yüklenmek yanlış olur. Kaçırılmaz fırsat gibi gözükür ancak bedelinden pahalıya gelir. Merak etmeyin. Parasal büyük bir kriz yaşamazsınız ama gereğinden fazla harcama yapar, sonra ne oldu diye hayıflanırsınız. Biz önlem alalım da gerisi kolay. Mars, bu Dolunayın yöneticisi olarak Oğlak burcunda ilerleyecek. Ailevi konularda sorumluluk ve görevler ağır basabilir. Ciddiyet ve disiplin gerekir. Sözgelimi aileniz, aynı evde yaşadığınız kişiler nedeniyle işleriniz artar. Bir büyüğünüz, eşiniz, kiracınız veya ev sahibiniz güçlük çıkartabilir. Bunların hepsi mantıklı şekilde sakinlikle düşünülürse sorun çıkmaz. Venüs-İkizler burcunda ilerliyor. Yolculuklar bir hayli önem taşıyor. Bunlar bazen mecburiyetten olabilir. İlişkiniz, eğitim hayatınız, iş girişimi konularında birkaç kez görüşmede bulunabilirsiniz. Bu Dolunayda har vurup harman savurmayınız. Bilmediğiniz yatırımlara girmeyiniz. Elinizdekini tutunuz. Ortaklaşa para ilişkiniz olan kişilerin (eş veya başkası ) ne yaptığına, dürüst davranıp davranmadığına dikkat ediniz. Şimdiden belirteyim. Mali konularda Temmuz-Kasım ayı gayet olumludur.

MAYIS

BOĞA BURCUNDA YENİAY

Sevgili Teraziler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, eş veya farklı bir yerden size ulaşacak paranın işaretçisidir. İsteklerinizi elde etmek için her türlü mücadeleyi vereceksiniz. Çünkü kazanmak, güvende yaşamak, başarılı olmak, başkalarının gözünde güçlü görünmek bu Yeniayın özünde var. Doğaldır ki, hiçbir şeyi şansa bırakmayıp, tuttuğunuzu koparmak için harekete geçeceksiniz. Karşınıza çıkacak engeller olsa bile, siz asla aldırmayacak, ne olursa olsun kazanmaya dönük düşüneceksiniz. Yeniayın bir başka önemli yanı, yönetici Venüsün-Yengeçteki seyri olacak. Cumartesi günü itibariyle, toplumsal alanda, iş hayatındaki sorumluluklar sizi biraz yorsa da, güvence o denli kıymetli ki, duygularınızın sizi etkilemesine izin vermemek lazım. Madem bu Yeniay, olumlu işaretler taşıyor. O zaman bizim de bu enerjiden yararlanmak için her şeyi kafamıza takmamamız lazım. İşimize sahip çıkarak, bulunduğumuz mevki veya konumu korumak amaçlı hareket edelim. Başkalarından etkilenmeden, kendimize güvenerek kontrolü elimizde tutalım.

YAY BURCUNDA DOLUNAY

29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, her konuda yüzeyde olana değil, derinde olana bakmak gerektiğini işaret ediyor. Biz insanlar genelde mutluluğu, parayı, aşkı, zenginliği gördüğümüz, dokunduğumuz, yaşadığımızla değerlendiririz. Bu Dolunayda ise, bilgimizi, tecrübelerimizin ne kadar yeterli olduğu test ediliyor. Hem çevremizle iletişimde hem güzellikleri yaşamada bize kuvvet sunuyor. Aslında daha önce başlanmış bir işin, farklı şekilde ancak bizi memnun eden sonucunu yaşatıyor. Biliyorum değil, öğreniyorum diyenler kazanıyor. Sözgelimi çevremizle iletişimde, konuşmak kadar dinlemek, anlamak önemli. Bunu kolaylıkla başarırız. Farklı yöntemler, yenilikler ve değişime açık olmak, eğitimden iş hayatına ve ilişkimize kadar bizi büyütücü ve geliştirici olacaktır. Yolculuklar, görüşmeler, haberleşme trafiğimiz artabilir. Bir şeyi tam olarak çözmek, karar vermek, başarılı olmak mümkün. Merkür-ikizler ve Mars-Kova geçişleriyle kuvvetlenen bu Dolunayda, daha önce başlanmış işler olumlu şekilde gelişir. Daha önce görüştüğümüz insanlar bizi arayabilir. Adım attığımız bir veya başlattığımız bir proje başkaları tarafından beğenilebilir. Bu Dolunayda önemli olan, sadece kendimiz için değil, başkalarının yararına olacak şekilde düşünen ve bilmediğini öğrenmeye çalışan kişiler kazançlı çıkar.

HAZİRAN

İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Sevgili Teraziler, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, değişime açık fakat aynı zamanda alıştığınız düzene de olan bağlılığınızın işaretçisidir. Evet, bir şeyler yapmak istiyoruz. Ancak tam manasıyla güvenmeden harekete geçmek yanlış olabilir. Araştırmak, bilgilenmek, iyice anlamak gerekiyor. Yurtdışından ülkeye dönüş veya yurtdışı bağlantılı bir projenin yürürlüğe konması, seyahatler, görüşmeler, bir işi hızlı bitirme arzusu bu Yeniayda bir hayli etkili olacak. Fakat çok yönlü bakmak gerekiyor bu Yeniayda. Aşkta, ailevi konularda, iş hayatında ve günlük hayatımızda şartlara bakmalı, duygusal düşünmeden, mantığımızı kullanarak hareket edilmelidir. Maddi ve manevi destek beklemek hakkımız. Ancak sadece başkalarına güvenerek yola çıkmak yanlış olur. Sakince bu Yeniayı değerlendirmek, koşullara iyi bakmak gerekiyor.

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, sadece dış dünyada kendimizi güvende hissetmenin, garanti aramanın yanı sıra, ailemize ve bizzat geleceğimize önem vermemiz gerektiğini vurguluyor. Sorumluluklarımız kendimize ve diğerlerine karşı etkilidir. Bunu unutamayız. Şu sıralarda Satürn geriliyor. Sadece bu Dolunayda değil, Eylül başına kadar aile hayatımız, evimiz, geleceğimizle ilgili konuların ciddiyetle ele alındığı ve buna göre kararların alındığı süreçteyiz. Evet dış dünyada çabalıyoruz ama kişisel anlamda bize ait olanın da farkındayız. Yükümlülüklerimizi yerine getirirken, ayaklarımızın sağlam yerine bastığını bilmek özsaygımızı perçinliyor, sağlamlaştırıyor. Yatırım düşünüyorsak, bunun garantisi, geri dönüşü, güvencesi bizim için önemli. Belki evimizi yeniliyoruz. Restorasyon söz konusu. Bu bizim geleceğimiz için garanti olabilir. O zaman sabırlı olacağız. Mars şu aralar geriliyor. Bu Dolunayda aşk ve çocuklarımızla ilgili yeniliklerin de gözden geçirilmesi iyi olacak. Karşımıza çıkan kişiye, geçmişte yaşanan ilişkiye, şimdi tekrar karşılaştığımız duruma gerçekçi bakmalıyız. Üstümüzde baskı kurulmasına, aynı hataları yine yaşamaya tahammülümüz yok, olmamalı da. Demek oluyor ki, bizler bu Dolunayda yaş tahtaya ayak basmamalıyız, hiçbir şeyi aceleye getirmemeli, aşırı hassasiyet veya olumsuz bir bakış açısıyla yaşamı ele almamalıyız. Evimiz, ailemiz, aşk hayatımız, paramız bütün bunlarla ilgileneceğiz. Doğru tespitleri bilinçli gözden geçireceğiz.

TEMMUZ

YENGEÇ BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Teraziler, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, toplum hayatınızdaki yerinizi ve saygınlığınızı belirlemeniz yolunda bir gelişim basamağının çıkılmasıdır. Önümüzdeki bir yıllık süreçte ailenizin ve kendinizin hedeflerini, rotasını tespit edeceksiniz. Sizin varlığınız, idealleriniz, güvenceniz her şeyden önemli olacak. Öyle bir gelişme yaşanır ki, hem işinizde hem yuvanızda dengeler yerli yerine oturur. Sizin için artık bundan böyle duygular değil, gerçekler ve idealler önemlidir. Duygularınızın sizi etki altına alarak, gereksiz endişelere sürüklemesine izin vermeden, yaşam hedefiniz için canla başla çalışmanızdır. Bireysel anlamda sorumluluk almak çok önemli. İnanmak önemli. Siz öncü bir burçsunuz. İnsiyatif alabilirsiniz. Benim yolum, benim geleceğim, benim amacım önemli diyerek hem iş hem aile hayatınızı dengeli şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu tutulmada dikkat edilecek nokta, finansal konularda geleceğe dönük yatırımlara önem vermektir. Paranızın kıymetini biliniz.

KOVA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

27 Temmuz saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, aşka bakışımızı, sosyal ilişkileri, özgür hareket etmemizi, çocuklarla ilgili konuları, eğlence hayatımızı, zevkli ortamları, yenilikleri, değişiklikleri hemen uygulama arzumuzu işaret etse de, bir şeyler durduruyor bizi. Mars iki ayrı burçta geriliyor. Bir yandan da ailevi konular bizi baskı altına alıyor. Kafamızda birçok yenilik düşüncesi dolaşıyor. Fakat şimdi bunlara tekrar bakmak, incelemek, hemen karar vermemek gerekiyor. En azından Eylül ayına kadar. Finansal konularda Uranüs faktörü önemli. Değişimler o alanda da etkili. Fakat piyasanın durumu, yatırım veya kaynaklarımızı sağlam bir şekilde değerlendirmenin, iyi hesap kitap yapmanın önemini işaret ediyor. Bugünlerde, aşk hayatımızda geçmiş meseleler gündeme geliyor. Giden sevgili geri dönebilir, biz de soru işaretleri uyanabilir. Yeni birisi hayatımıza girebilir, tanımamız gerekebilir. Hangisi olursa olsun, geçmiş meseleler gerçekçi şekilde ele alınmalı, oldubittiye getirilmemelidir. Özgür değiliz pek. Birileri bir şeyleri dayatıyor, kabule zorluyor veya biz ayak uydurmaya çalışıyoruz. Kesip atmak, bitti gitti demek için her şeyi iyice anlamak vaktidir. Ekip çalışmaları, özgürlük, yeni hedefler, çağdaş bir yaşam, insanların mutlu olduğu bir dünya ilgimizi çekiyor. Belki de bir hobimiz işe dönüşecek. Bunları da yine bilinçli ele almak lazım. Evet belki yavaşladık, belki yön tayininde bulunamıyoruz. Fakat bu durgunluk veya bazı gelişmeler ilerisi adına hedefimizi belirlemede, yolumuzu çizmede bize yardımcı olacak. Bunu da belirteyim.

AĞUSTOS

ASLAN BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Teraziler, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması kendinizi hem toplumsal yaşamda hem maddi anlamda güçlü göstermek, başarılı olmak, yenilikler yapmak, kimseye eğilip bükülmeden yaşamak, ailenizle, yuvanızla ilgili konuları güvence altına alarak rahatlamak arzunuzun işaretçisidir. Bildiğiniz gibi Merkür ve Mars geri hareketleri şu günlerde bir hayli etkilidir. Tutulmanın oluştuğu bugün çok daha fazla önem kazanıyor. Olumsuz manada ele almayın bu durumu. Bilakis, aşk hayatınız-çocuklarınız-yuvanız-ailenizle ilgili konularda yaşananları tekrar gözden geçirmenizi sağlıyor. Bu daha sonra işinize yarayabilir. Fark ettiğiniz ayrıntılar sayesinde yeni kararlarınızı ay sonuna doğru verirsiniz. Belki de öyle gelişmeler yaşanır ki, sıkıldığınız, zorlandığınız, yavaşladığınız her şey kendiliğinden düzelir, işlerlik kazanır. Onun için hemen pes etmeyin veya başkalarının sizi etkilemesine izin vermeyin. Size hayatın sunacağı olumlu gelişmelerden şüphe duymayın.

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, sağlıklı yaşam, ailevi olgular, bir ilişkideki beklentiler, bizi tedirgin eden konulardaki hassasiyetimizi işaret ediyor. Günlük hayatta veya evin içinde sizi rahatsız eden, üzen, belki de fazlasıyla yoran konuları endişeli ele almaya meyilliyiz. Bu yanlış mı? Hayır tabii ki. Ancak olmayan bir şeyi de kafamıza takarak sanki olacakmış gibi düşünmek de kendinize yaptığınız haksızlıktır. Bu sizi bedenen, ruhen hırpalar. Meselelere gerçekçi bakmak gerekir. Evet bir şeyler yavaş yavaş değişiyor. Paraya bakış açımız, ilişkiyi ele alış biçimimiz, alışagelmişin dışında ele almamızı sağlıyor. Belki de uzun zamandır her şeyi kendi haline bırakmış, olanı olduğu vaziyette kabullenmiştiniz. Veyahut öyle tecrübeler yaşadınız ki, artık kimseye güveniniz yok. Bundan sonrasında ilişki, para, yatırım, cinsel yaşam, iş ortaklığı, paylaşılan mal, mülk, kazanç gibi konuları daha akılcı ele almamalılar. Bu Dolunay da bunun bir işareti. Ancak alışkanlıklar var ya, bizi durduruyor. Şikayet ediyoruz ama değiştirmeye kalkmıyoruz. Dolunayın önemli bir görünümü var. Bu ailevi konularda, geleceğe dönük her meselede, sağlıksız olanı geride bırakmak mecburiyeti. Başka bir yere taşınmak, bir yuva kurmak, aileden ayrılmak, boşanmak gibi istekleriniz. Bunları baskıyla veya güç uygulayarak değil, her yönüyle hak, hukuk vicdan gözeterek yapmakta fayda var.

EYLÜL

BAŞAK BURCUNDA YENİAY

Sevgili Teraziler 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay, Merkürün-Başak burcu geçişiyle, her meseleyi oldukça dikkatli şekilde incelemenizi, titiz düşünmenizi sağlıyor. Özellikle yeni bir proje, planlamada iyi bir hazırlık dönemi diyebiliriz. Sağlığınızla ilgili bakım, tetkik, araştırma, kontroller için uygun bir zamandasınız. Önümüzdeki bir ay boyunca, merak ettiğiniz konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Yanılmamak ve doğru ilerlemek hangi konuda olursa olsun, bütünden ziyade detaylara bakınız. Çünkü bu sayede aksayan, yolunda gitmeyen, tatmin edici olmayan işleri tespit etmiş olursunuz. 16 ve 21 Eylül tarihlerinde yarım kalan işlerinizi bitiriniz. Hangi konuda başarılı olmak istiyorsanız o konuya odaklanırsanız, elinizden hiçbir şey kurtulmaz. 23 Eylül sonrası Merkür burcunuzda ilerleyecek. Böylece çevrenizle bağınız güçlenecek. Uyum, denge, güzellik, huzur ve ılımlılık sizi rahatlatacak. Bu tarihe kadar bazı meseleleri kafanıza takabilirsiniz. Hatta endişeli olabilirsiniz. Bunu olumsuz görmeyin. Bilakis, iyi niyetinizden istifade etmelerine izin vermemiş olursunuz.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, ilişkide karşı tarafın arzu ve istekleri, bizden beklentileri canımızı sıkabilir. Anlaşmak için kendimizden ödün vermek istemeyiz. Fakat uygun bir dille konuşmamız, hukuk veya farklı bir şekilde konuya açıklık getirmemiz lazım. Tabii ki bu Dolunay illaki büyük anlaşmazlıkların göstergesi değil. Sözgelimi yeni bir tanışmayı da işaret edebilir. Bir toplulukta, bir dost sayesinde, bir şekilde karşımıza çıkan kişi bizi etkileyebilir. Sanki diğer yarımız gibidir. Bizde farklı duygular uyandırabilir. Eğer konu, ayrılmak, boşanmak gibi olumsuz durumlara işaret ise, bu Dolunayda hukuksal hakların, anlaşma maddelerinin, nafaka dahi olmak üzere meselelerin ele alınması mümkündür. Buna çocukların velayeti de dahil olmak üzere. Bu Dolunay görüldüğü gibi tamamen ortaklaşa yaşam, bir hayatın sürdürülmesi, belki bir ateşli aşkın simgesi olabilir. Kişiden kişiye değişse de, bugün eşimiz, iş ortağımız veya diğerleri aracılığıyla hayatı ele alacağız. Onların yaşamımızdaki yeri, bize hissettirdikleri ve bizim ne düşündüğümüz önemli olacak. Aslında zorlayıcı değil fakat anlaşmaya gönüllü olmadığımız bir durumdaysak, zorlayıcı bir gün olabilir. Ailevi sorumluluklar artabilir. Kendimize bir yol çizmek isterken, başkaları yolumuza çıkarak bize kendini hatırlatabilir. Ne denildiğini, ne diyeceğimizi bilmek zamanıdır.

EKİM

TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Teraziler, 9 Ekim saat 06:47 burcunuzda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüsün iki ayrı burçta gerilemesi nedeniyle, kişisel değerleriniz, kendinize gösterdiğiniz özen, sağlığınız, ailenizle ilişkiniz, yuvanız ve finansal konuların tekrar gözden geçirilmesi, doğru tespitler için bekleme süresi anlamına geliyor. Bu durgunluk veya içe çekiliş sizi yıldırmasın, olumsuz düşündürmesin. Çünkü geri hareketler aslında daha sonra pişmanlık duyacağımız kararların önüne geçebilir. Şimdi kendimize bir bakacağız. Biz neler istiyoruz, nasıl bir adım atmaktan yanayız, sıkıntılarımız nedir, arzu ettiğimiz nedir, bunlar yararlı mıdır, gerekli midir tekrar bir tespitte bulunacağız. Böylece değişim ve düzeltmeler için vakit kazanmış olacağız. Evet bu Yeniay, zaman kazandıracak size. Şu sıralarda parasal konularda, ortaklık, ilişki ve sözleşmelerde aceleci olmamak gerekiyor. Uygun bir zamanda değiliz. İlerleme sağlamak kolay değil. Yerleşim yeriniz, ailenizle ilgili değişim ve yenilikler maddi gücümüze göre ele alınmalı, şuradan şu gelir gibi ucu açık olasılıklarla yola çıkılmamalıdır. Kendinizde yapacağınız fiziki yenilik ve değişimler için henüz erken. Şu süreci bir geçirelim. 16 Kasım tarihinde Venüs burcunuzda düzeldiğinde her şey kendiliğinden yoluna girecektir. Sabırlı olalım.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

24 Ekim saat 19:45 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, finansal iş ve ilişkilerin yeniden ele alınması, geçmişte yaşanan problemlerin gözden geçirilmesi, durumun iyileştirilmesi yönünde önemlidir. Yöneticiniz Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi Aralık ayına kadar, hem paraya bakış açımızı hem de diğer insanlarla paylaşımlarımızı, ne alıp verdiğimizi iç gözlem yoluyla çözümlemede yardımcı olabilir. Geri hareketler olumsuz değildir. Bilakis neyin ne olduğunu tespit ederiz. Belki hemen elimize bir para geçmeyebilir, yaptığımız bir işin geri dönüşü zamana bağlı gelişebilir. Ancak bu gecikmenin aslında bizden değil, başka sebepler yüzünden olduğunu anlayabiliriz. Oysaki Aralık ayında yaşanacak gelişmeler, aslında bu tersliklerin hayrımıza olduğunu görmemizi sağlayabilir. İnatla, ya hep ya hiç tarzında meseleleri ele almak, büyük sorunlara neden olabilir. Sözgelimi, başkalarından beklediğimiz bir para gelmediğinde, kendi gücümüzle bunu çözmemiz mümkün olur. Bu durum, kimlerle nasıl bir ortaklığımız ve bağımız var bunu anlamamızı sağlayabilir. Belki daha önce fark etmemiştik. Bundan sonra daha dikkat ederiz. Paraya o kadar önem vermeyen biriysek, şimdi hesabımızı yapmaya çalışırız. Bize yaslanan ancak bir işe yaramadığı gibi sorun çıkartan kişilerle yollarımızı ayırabiliriz. İşte bütün bunları hem bu Dolunayda tespit etmek mümkün hem de toparlanmamız için olumludur.

KASIM

AKREP BURCUNDA YENİAY

Sevgili Teraziler, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, paranın gücünü çok daha fazla merkez almanızı sağlayacak. İmkansızı isteyeceksiniz. Her şartta kazanan olmayı, başkalarını bu konuda etkilemeyi, kaynak bulmayı önemseyecek, bu konuda taviz vermeyeceksiniz. Genel hatlarıyla yeniayın etkileri bunlar gibi gözükse de, burada önemli olan sizin sağlıklı, verimli ve gerçekçi olarak hedef tayin etmenizdir. Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda ilerleyecek. Kontrollerinizi mutlaka yaptırınız. Dağınıklık, aşırı hassasiyet fazla yorgunluk verimsiz çalışmaya neden olur. Ayrıca Venüs gerilediği için, bu Yeniayda daha önce verilmiş kararlarınızı, eskiye ait meseleleri, adım attığınız işleri ve ilişkinizi tekrar gözden geçirmeniz, mevcut duruma gerçekçi bakmanız gerekiyor. Zaten bu konular bir şekilde gündeminize gelir. Yanlış veya hatalı bir durum varsa düzeltme imkanı bulursunuz. Diğer bir önemli konu, yolculuk, görüşme, toplantıların tekrarlanması, daha önce gelen bir teklifin değerlendirilmesi, yakınlarınızla ilgili meselelerin halledilmesini sağlayacak. Bu konularda da, verilen sözlere, önemli noktalara bir daha bakmalısınız. Böylece daha önce farkına varmadığınız, zorlandığınız meseleleri çözersiniz.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, düşünülen yolculuk, eğitim veya işle ilgili bir proje veya bir ülkeye-şehre yerleşmek, yayıncılık, seminer, kurs, tayinle ilgili konular üzerinde gözden geçirmelerde bulunacağız. Çünkü bu Dolunayın yöneticisi Merkür geriliyor. Aslında bu olumsuz bir durum değil. Zihin içe yönelik çalıştığından, kişi kararına tekrar baktığında veya şu anda karşısına çıkan engeli aşabilmek için eksiklerini gözlemleme fırsatı buluyor. Gerçekten istediğimiz bu mudur? Veya bize sunulan teklif, karşımıza çıkan fırsat ne derece yararlıdır? Bunları ele alabiliriz. Zaten bu içe yöneliş, asıl düşüncemize ulaşmada destekleyicidir. Uzun zamandır yeni bir şeyler ortaya koymak, bir şeyler yazmak, yayınlamak istiyorsak şimdi bu kararı bir daha gözden geçiririz. Yakın çevremizde bulunan kişilerle fikirlerimizi paylaşabilir, karşıt görüşte olsalar bile, dinleyerek farklı bir pencereden görmüş oluruz. Uzun zaman önce başvurduğumuz ve sonrasında gerçekleşmemiş veya bizim üzerinde durmadığımız bir mesele tekrar aklımıza gelebilir. Bir daha şansımızı deneriz. Yarım bıraktığımız yazılarımızı bitirebilir, daha önce okuduğumuz bir kitabı tekrar gözden geçirebiliriz. Dolaplarımızı düzenlerken, gözden kaçmış önemli bir belge, not veya bilgiye ulaşabiliriz. Aralık hatta Ocak 2019 olana dek zamanımız var. Olumsuz tarafından değil, zamanı daha verimli değerlendirmek adına bu noktalar işinize yarayacaktır.

ARALIK

YAY BURCUNDA YENİAY

Sevgili Teraziler, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, size yeni yollar, yeni girişim ve çözüm yolları sunuyor. Aslında kişi, bu Yeniay sayesinde birçok şeyin farkına varıyor. Bu bile çok güzel bir gelişme diyebiliriz. Yeniay, farklı bir çevreye yerleşim, eğitim veya iş konularında özgürce karar vermek, fırsatları doğru şekilde değerlendirmek mümkün. Tabii ki sizlerin de, başta sağlığınız olmak üzere ne istediğinizi bilerek yeteneklerinizi mutlaka değerlendirmeniz gerekiyor. Oturduğunuz yerde olmaz bu. Çabalamak ve eksikleri görmek lazım. Kendinizi tanımak, ne istediğinizi bilerek karar vermek şart. Mantık ve duygular arasında çatışma olmadan hareket etmek en doğrusudur. Bir şeyler hadi değişimde bulun derken, eğer siz dışarıdan bir şeyler bekliyorsanız bu yanlıştır. İstiyorum, yapmalıyım demek gerekiyor. Yanlışa dur demek, yeniye yer açmak istiyorsak, sağlığımıza dikkat etmemiz lazım. Çok fazla yorucu, stres dolu bir işi sürdürmek ne derece doğru olur ki? Araştırın, yeteneğinize göre tercihte bulunun. Bir şikayetiniz varsa, bunu mutlaka doktora gösterin. Bir haksızlık veya suistimal varsa, hakkınız olanı almak için cesur olun. Zararlı alışkanlıklardan uzak durun. Beden ve ruh sağlığınızı önemseyin.

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımız veya dış dünyadaki yerimiz, hedefimiz, sorumluluklarımız yönünde hassasiyet yaratabilir. Duygusal düşünmek zamanı değil. Çünkü bir yol ayrımı, bir tercih veya bir gelişme söz konusu. Burada önemli olan sizin kararlı, cesur olmanız ve mevcut şartların farkında olarak önünüze bakmanızdır. Bu sorumluluktan kaçamayız. Mars-Balık burcunda ilerliyor. Gelgitli ruh halleri belki de önünüzü görmenize engel oluyor. Madem güven içinde yaşamak istiyorsunuz. Madem hem ailevi hem iş hayatında bir karar vermek durumundasınız. O zaman kendinize güveneceksiniz. Belki evlilik, iş ortaklığı veya farklı bir nedenle başka bir şehirde, ülkede yaşamaktasınız. Sürekli seyahatler, görüşme trafiği veya yapılması gerekenler sizi yoruyor. Dolunayın da tesiriyle her şeyi abartabilirsiniz. Sakin olunuz, sağduyulu düşününüz. Eğer karşınıza bu yönde bir teklif veya fırsat çıkarsa reddetmeden önce lütfen iyi düşününüz. Yeni biriyle tanışmış olabilirsiniz veya eşiniz başka bir yerdedir. Gidip gelmek sizi yoruyor olabilir. Belki evlilik teklifi aldınız. Ancak başka bir yere yerleşmek durumundasınız. Yine her şeyi ölçüp tartınız. Bu Dolunayda mantıklı olan, öngörüsü yüksek, gerçekçi insanlar kazançlı çıkarlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler