Terim'e İnter kancası

Liverpool'a yenilerek Devler Lig'nde havlu atan İnter'in patronu Mancini takımdan ayrılacağını açıkladı. İtalyan ekibinin hoca adayları arasında Fatih Terim'in de adı geçiyor.

Şampiyonlar Ligi'nde dün gece 2-0'ın rövanşında Milano'da İngiltere'nin Liverpool takımına 1-0 mağlup olan ve Şampiyonlar Ligi'ne veda eden Inter'de Teknik Direktör Roberto Mancini, sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı.
Giuseppe Meazza Stadı'nda oynanan ve 80 bin kişinin izlediği maçta Liverpool'a 1-0 mağlup olarak Şampiyonlar Ligi'ne veda eden Inter'de büyük üzüntü yaşanırken; Teknik Direktör Roberto Mancini'nin maç sonunda yaptığı açıklama, şok açıklamada bulundu. Sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıklayan Mancini, "Bu kararı almamda Liverpool'a elenmemizin bir etkisi yok. Bu yöndeki kararı uzun bir süre önce almıştım" dedi.
Kulüple 4 yıllık anlaşması bulunmasına rağmen sezon sonunda ayrılma kararı alan Mancini'nin açıklamalarının ardından gözler Kulüp Başkanı Massimo Moratti'ye çevrildi. Başkan Moratti, konuyla ilgili sessizliğini korurken; İtalya'nın Rai radyosunda yapılan yorumlarda, Moratti'nin yeni teknik direktör adayları arasında ilk etapta Rafael Benitez, Jose Mourinho ve Fatih Terim'in yer aldığı kaydedildi.