SPOR

CANLI

Terim'in maç sonu yaptığı duygusal konuşma

Türkiye Futbol Direktörü Terim, maçın ardından zafer sarhoşu öğrencilerini duygusal bir konuşmayla tebrik etti

Terim'in maç sonu yaptığı duygusal konuşma

“Biz bu işe gönül koyduk, yürek koyduk. Başından beri sizlere inancım tamdı. Zor zamanlar yaşadığımız şu günlerde büyük bir iş başardınız. Biraz da olsa acılı yüreklere su serptiniz.”

Kariyerinde 3. kez Türkiye’yi Avrupa Şampiyonası finallerine götürüp adını tarihe altın harflerle yazdıran Fatih Terim, İzlanda karşılaşmasının ardından soyunma odasında duygusal bir konuşma yaptı. Zafer sarhoşu öğrencilerini tek tek tebrik eden başarılı teknik adam, şu ifadeleri kullandı:

“Turnuvaya pek de parlak bir başlangıç yapamasak da, art arda kötü sonuçlar alsak da ben Avrupa Şampiyonası’na gideceğimize canı gönülden inanıyordum. Hatırlarsınız, bunu da size defalarca söyledim. Biz bu işe gönül koyduk, yürek koyduk.

Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz şu zamanlarda sizler de içinizdeki duygularla sahaya çıktınız. Hem de zor bir ortamda. Sırtınızdaki yüke rağmen tarih yazdınız. Aldığınız galibiyetle ülkemizi bir nebze olsun sevindirip, acılara merhem olduk. Hepinizi tebrik ediyorum.

‘ASIL ZORLU MARATON ŞiMDi BAŞLIYOR’

Kısa bir zaman sonra tekrar görüşeceğiz. Ancak şunu da bilin; hepiniz benim aslanlarımsınız. Her birinizi alnınızdan öpüyorum. Şimdi gidin ve bu büyük zaferin tadını doyasıya çıkartın, güzelce eğlenin. Bu sizin en doğal hakkınız.

Ama şunu da unutmayın ki işimiz daha bitmedi. Asıl maraton daha şimdi başlıyor. Bu zorlu turnuvaya hazırlanacak zamanımız var. Kulüplerinize döndüğünüzde kendinizle yarışmaya devam edin. Bunu sürekli söylüyorum çünkü, ‘Ben oldum’ demek yok. Kendinizi sürekli yenileyin ve çalışmalarınıza ara vermeyin. Daha bizi bekleyen başarılar var. Sizlere kulüplerinizde başarılar diliyorum.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler