HABER

Terör örgütü seni vuracak

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü,terör örgütünün çok önemli bir isme yönelik, silahlı saldırı hazırlığı içerisinde olduğunu belirtti.

Terör örgütü seni vuracak

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e güvenlik uyarısıyla gönderdiği tebligatta, bölücü terör örgütünün Baydemir'e yönelik, silahlı saldırı hazırlığı içerisinde olduğu yönünde bilgi yer aldığı görüldü.

Terörle Mücadele Şube Müdürü Sedat Selim Ay imzasıyla Baydemir'e gönderilen tebligat şöyle:
“İlgi (ABCD) tarihli tebliğ tutunaklarımız ile güvenlik önlemlerinizin arttırılarak günlük programlarınızın gizli tutulması, geçiş güzergahlarınızın ve saatlerinizin sık sık değiştirilmesi ve şüphe arz eden durumların anında müdürlüğümüze bildirilmesi can güvenliğiniz açısından gerekli olduğu değerlendirildiği tarafınıza tebliğ edilmişti. Müdürlüğümüze gönderilen istihbari mahiyetteki yeni bir yazıda bölücü terör örgütünün şahsınıza yönelik silahlı saldırı içerisinde olduğu yönünde bilgiler alınmıştır. Bu bağlamda müdürlüğümüzce çok yönlü çalışmalara başlanmış olup, her türlü gelişme tarafınıza ivedilikle bildirilecektir. Güvenliğiniz açısından şahsınıza ait koruma görevlileriniz ile müdürlüğümüzdeki daha önceden irtibatlandırılan görevlililerimiz arasındaki bahse konu güvenlik mevzusu ilgili irtibatın 24 saat esasına göre sürdürülmesi önem arz etmektedir. Ayrıca yukarıda bahsedilen güvenlik tedbirlerinin tekrar gözden geçirilmesinin ve ihtiyaç olması halinde ilave tedbirlerin aldırılmasının uygun olacağı değerlendirmekle birlikte kanuni olarak koruma talebinde bulunma hakkınızın olduğunu tekrar hatırlatır, talebiniz halinde il valiliğince değerlendirmeye alınacağı hususunu arz ederim.”

Son gönderilen tebligatla birlikte, yazının girişinde ilgi olarak belirtilen 2007 yılında 2, 2008 yılında bir, 2009 yılında 1 olmak üzere daha önce de Emniyet'in Baydemir’e güvenlikle ilgili 4 uyarı yazısı tebliğ ettiği ortaya çıktı.

Geri Dön