Terörist Şafak Yayla'nın cenaze evi taşlandı

Savcı Kiraz'ı şehit eden teröristlerden Şafak Yayla'nın cenazesi memleketine getirildi. Yayla'nın evi taşlandı, bir grup cenazenin köye getirilmesine tepki gösterdi

İstanbul Çağlayan’daki Adliye Sarayı’na kendilerine avukat süsü vererek girip, rehin aldıkları savcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit eden ve kendisini de operasyon sırasında ölen yasadışı örgüt mensubu Şafak Yayla’nın cenazesi memleketi Giresun’un Çanakçı ilçesine getirildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında getirilen cenazeye ilçe girişinde bir grup vatandaş tepki göstererek protesto etti.

O ANLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

EVİNİN BAHÇESİNE GÖMÜLECEK

Protestoların ardından yoluna devam eden cenaze konvoyu Yayla’nın Karabörk köyündeki evine getirildi. Evinin bahçesine gömülecek olan Şafak Yayla’nın mezar yeri hazırlanırken, bir grup vatandaş evine bulunduğu alana gelip protesto gösterisinde bulunmak istedi.

VATANDAŞ TAŞ YAĞMURUNA TUTTU

Jandarma ekipleri cenazeyi köylerinde istemeyen grubun eve giden Çanakçı Deresi üzerindeki köprüden geçişine izin vermezken, grup ile jandarma ekipleri arasında arbede yaşandı. Köprüden geçişlerine izin verilmeyen grup evi taş yağmuruna tuttu.

'ASIL TERÖRİST BU ÜLKEYİ SOYANLARDIR'

Cenazenin eve getirilişi sonrasında konuşan Yayla’nın dayısı Esat Berberoğlu “Hukuk Fakültesi’nde okuyan bir çocuktu. Bu çocukların bu hale gelme nedenleri nelerdir ? Bu çocuklar da bizim canımızdır. Biz insan değil miyiz. Bunu terörist diye yazacaklar. Bu ülkenin asıl teröristi kimse ona lanet olsun. Terörist bu ülkeyi soyanlardır. 30 bin kişinin katiline terörist diyemeyenler bu hukuk fakültesinde okuyan çocuğa terörist diyorlar. Buradan ilan ediyorum Şafak Yayla terörist değildir“ dedi.

BAHTİYAR DOĞRUYOL DA ANKARA'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği terör saldırısında güvenlik güçleri tarafından ölü ele geçirilen Bahtiyar Doğruyol, Ankara’da toprağa verildi.

İstanbul’da yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak sabah saatlerinde Doğruyol’un cenazesi Karşıyaka Mezarlığı morguna getirildi. Burada yapılan işlemlerin ardından Doğruyol’un cenazesi daha sonra defin alınan götürüldü. Cenazeye katılanlar basın mensuplarının defin alanına yaklaşmasına izin vermedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 134 yorum
mekanın cennet olsun güzel dostum ve güzel ailesi böyle bir evlat yetiştirdiğiniz için sizlerle gurur duyuyoruz fakat beyni boş insanlar bu güzel insanı terörist diye yargılamaya ve zannetmeye devam edecek.
Orada bir cenaze var. ve ahlaksazın teki çıkmış abuk subuk bağırıyor. Olan olmuş. Gencecik bir delikanlı üstelik hukuk fakültesinde okumuş. Birilerine göre Terörist Başkalarına göre Vatan evladı ama sonuçta 3 ayrı vatan evladı ölmüş , öldürülmüş. bu memleketin vatan evlatlarının vucudundan kurşunlar eksik olmayacak mı. Orada ölünün aleyhinde bağıran gövde gösterisi yapan ve cenazenin olduğu bir anda şuursuzca gövde gösterisi yapan kişiler oldukça bu memleket belli ki daha çok kan kaybedecek gibi görülüyor yazık. belki de oparasyon olmasaydı savcı da bu çocuklar da hala yaşıyor olacaklardı
akp 6 yıl önce seçim öncesi koltuk korkusu yüzünden Muhsin Yazıcıoğlu nu şehit edip çıkarlarına kurban yaptıysa bu sefer de seçim öncesi oy kaybettiklerini anlayınca halkta '' geziciler savcı öldürdü '' algısı yaratarak tekrar oyların akp ye yönelmesini sağlamak için Selim Kiraz ı kurban seçtiler.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler