Teröristlerden Suruç ve Akçakale'ye havan mermili saldırı

Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgali altındaki bölgelerden Suruç ve Akçakale'deki sivillere yönelik havan mermili saldırısında bir kişi yaralandı.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden Suruç ilçesindeki sivillerin bulunduğu 3 eve havanlı saldırı düzenlendi.

Saldırılarda yaralanan bir kişi Suruç Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Evlerde de hasar meydana geldi.

Terör örgütü tarafından Akçakale ilçesine yönelik de havanlı saldırı gerçekleştirildi.

Sivillerin bulunduğu bir binaya isabet eden havan nedeniyle yaralanan olmazken, patlama nedeniyle panik yaşayan 2 kişi kontrol amaçlı hastaneye götürüldü.

Saldırıda binada büyük hasar meydana geldi.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Ulan havan dediğin şehin menzili bellidir. By adamlar temizleyerek ilerlemiyor mu bu ne biçim bir strateji anlamadım ki.
alçklr çocuk parkına kurmuşlar havanı Ordan atesliyorlar . Biliyorlar Mehmetçiğin Sivillerin bulunduğu yere Ateş açmayacağını
@mercurius menzili belli dedigin havanin en üst modelleri 12 ile 14 bin km alana atilabiliyor..
@taximlei Atma ziya kıtalar arası füzeler bile o kadar gıtmıyor.
@mercurius orhan efendi Topol RS-12m, Rus yapımı dünyanın en uzun menzile sahip (10.000 km) gidiyor ..
yav akıl mantık almıyor nasıl atabiliyor okadar yakindan??? elimizde onca uçak helikopter tank var ya yerle bir edin oraları yaaa
aradaki mesafeyi sen 100 km filânmı zannediyorsun havanı attığı yer ile havanın düştüğü yer arası en fazla 1_2 km aynı şehir içinde olduğunu düşün ortanızdan sınır hattı geçiyor yukarısı türkiye aşağısı suriye haritaya bak anlarsın ne olup bittigini
aç bak haritaya ve ne kadar karmaşık şehir içinden adamı gorebiliyirmusun
birkaç yıl içerisinde Bir buçuk Milyon İnsanın Nasıl Katledildiğini de anlamış oldu bu vesile ile.. Ki; bu sadece havan.. Aylarca Uçakların Bombardıman ettiği İnsanların haberlerini okuduk. Bu Alçaklar Sınırlarımızdan ebediyyen gelmemek üzere silinmedikçe Rahat uyku yok!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler