HABER

"Tesislerin özelleştirilmesi lazım"

İZMİT (İHA) - Orman Bakanı Osman Pepe, Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'nde bulunan Kefken Orman Genel Müdürlüğü Eğitim Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Yanında Kocaeli Valisi Erdal Ata, İl Emniyet Müdürü Ercüment Özbeyli, Kandıra Kaykamı Şaban Balcı ve Orman İşletme Bölge Müdürü Ufuk Pekmertol olduğu halde Kandıra İlçesi'ne giden Bakan Pepe'nin konvoyu kaza atlattı. 12 araçlık konvoyla birlikte hareket eden Şükrü Şanlıoğlu idaresindeki 34 SS 583 plakalı özel otomobil ilçeye 2 kilometre kala yolun kaykan olması nedeniyle yoldan çıktı. Yol kenarındaki kanala uçan araçta bulunan 2 kişi kazayı yara almadan atlatırken, kazadan habersiz olan Bakan Pepe yoluna devam etti.

Orman Bakanı Pepe, Kefken Orman Genel Müdürlüğü Eğitim Tesisleri'nin yılın sadece 1.5 ayında açık kalmasının büyük kayıp olduğunu belirterek, "Kışın en baskın olduğu dönemde bile buradaki iklim şartını görüyoruz. Bu tür tesisler büyük servettir. Maalesef kullanamıyoruz. Deniz ve ormanla iç içe olan bu yeri değerlendiremiyoruz. Bu tür tesislerin özelleştirilmesinden yanayım. Kamu kaynakları yeterince kullanamıyor. Tesislerin Türkiye ekonomisine kazandırılması lazım. Yani tesisleri özel sektöre devretmeliyiz. Şu anda 35 tane toplam 5 bin yataklı tesis bulunmakta. Bunlar çok ciddi rakamlardır. Ve boş olarak duruyorlar" dedi.

Orman Bakanı Osman Pepe, tesislerde yaptığı incelemenin ardından Kefken köy kahvesine giderek vatandaşların sorunlarını dinledi. Köy sakinleri, oturdukları arazilerin orman sınırları içerisinde olduğu için tapu alamadıklarını dile getirerek sorunlarına çözüm istediler. Bakan Pepe de, bu konuda çalışma yaptıklarını söyledi.

Bu arada, Bakan Pepe, İzmit'e dönerken yolda aniden durarak cep telefonu ile Karaman Valiliği'nde mahsur kalan 13 orman işçisinin durumu hakkında bilgi aldı. Osman Pepe, işçilerin durumunun iyi olduğunu öğrendikten sonra bir orman işçisi ile görüşerek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Pepe, 1600 metre yüksekliğindeki Kartepe'ye program dahilinde olmasına rağmen yolların kapalı olması nedeniyle çıkamadı.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön