TESKİ öğrencilere su bilincini aşılıyor

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), ilk ve ortaokul öğrencilerine suyun önemi ve su tasarrufu konulu eğitimler veriyor.TESKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı “Su Kaynakları, Suyun Önemi, Suyun Tasarruflu Kullanılması” hakkında detaylı konuları işleyerek öğrencileri bilinçlendiriyor.

TESKİ öğrencilere su bilincini aşılıyor

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), ilk ve ortaokul öğrencilerine suyun önemi ve su tasarrufu konulu eğitimler veriyor.
TESKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı “Su Kaynakları, Suyun Önemi, Suyun Tasarruflu Kullanılması” hakkında detaylı konuları işleyerek öğrencileri bilinçlendiriyor. Verilen eğitimler program dahilinde il genelindeki ilkokul ve ortaokullarda gerçekleştiriliyor. Eğitimler süresince “22 Mart Dünya Su Günü” ve “TESKİ Su Çocuk Meclisi”nin çalışmaları konuları da işlendi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim faaliyetleri, TESKİ bünyesindeki arıtma tesislerine yapılan inceleme gezileriyle pekiştirildi. Geleceğin teminatı olan çocuklara; suyun bütün canlılardaki önemi, giderek azalan su kaynaklarımızın korunması, evde ve okulda suyun bilinçli kullanılması, il genelinde bulunan su kaynakları ile içme suyu ve atıksu arıtma tesislerimiz hakkında bilgiler verildi.
Benzer eğitimlerin 2017-2018 yılı eğitim döneminin 2. yarısında da devam edeceğini belirten TESKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sema Kurt, suyun önemi ve bilinçli kullanılması konularında farkındalık oluşturmak için yapılan bu eğitimlerin çok faydalı olduğunu belitti.

TESKİ öğrencilere su bilincini aşılıyor

TESKİ öğrencilere su bilincini aşılıyor

TESKİ öğrencilere su bilincini aşılıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler