HABER

Teslim olan 3 teröristin itirafları

Teslim olan 3 teröristin itirafları

ŞIRNAK (İHA) - Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde, terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan 3 terörist, bundan sonra sade bir vatandaş gibi hayatlarını sürdürmek istediklerini belirterek, dağda bulunan arkadaşlarına da teslim olun çağrısında bulundular.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde kendiliğinden güvenlik güçlerine teslim olan 3 terörist, Türkiye'de çok iyi karşılandıklarını söylediler. Teslim olan teröristler, Avrupa'da 6 bin Euro karşılığında iş bulma sözü ile kandırılarak dağa götürüldüklerini ve 25 gün örgüt içinde kaldıktan sonra kaçmaya karar verdiklerini söylediler. Gözaltına alınan teröristler, Avrupa'da iş bulunması vaadiyle kandırıldıklarını, K.Irak'taki kamplara götürüldüklerini belirterek, "Günlük ihtiyaçlarımız karşılanıp 10 kişilik manga denilen taşlarla çevrili üstü naylonla kapatılmış çadır tipi yerlerde yatıyorduk. Ne zaman Avrupa'ya gideceğimizi sorduğumuzda eğitim olmadan olmaz diyorlardı. Kuzey Irak'ta 50 kişilik taburlar şeklinde bayan-erkek karışık eğitim görüyorduk. Fakat yatma yerlerimiz ayrıydı. Radyo olarak sadece TRT'yi net dinleyebiliyorduk. Televizyon olarak CNN, NTV ve ağırlık olarak ROJ TV izliyorduk. Abdullah Öcalan her ne kadar cezaevinde ise de eski aktifliğini sürdürüyordu. Önemli kararlar Öcalan'dan geliyordu" dedi.
Teslim olan teröristler kampta verilen sözlerin yerine getirilmemesi üzerine kaçmak için fırsat kolladıklarını ve ilk buldukları fırsatta kaçtıklarını belirterek, "Güvenlik güçlerimize teslim olduk. Ve çok korktuğumuz askerler bize çok iyi davrandılar. Anlatılanlar gibi dayak veya işkence görmedik. Biz kandırıldık başka vatandaşlarımız gençlerimiz kanmasın. Çünkü şuan kamplarda kaçmak isteyen ve gelip teslim olmak için fırsat bekleyen çok sayıda arkadaşımız var. Kimse teslim olmaktan korkmasın. Güvenlik güçleri bize son derece iyi davrandı" şeklinde konuştular.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön