HABER

Tezeta Dengersa hamile

Tezeta Dengersa, atletizm camiasını şok etti. Milli atletin 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

İspanya'da geçen yıl düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda doping yaptığı gerekçesiyle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu'na sevk edilen, yaklaşık 4 ay süren yargılama sürecinin ardından "suçsuz" bulunan ve pistlere bu sezon dönme şansı
yakalayan Dengersa, antrenmanlarını hızlandırmak için Etiyopya'ya giden antrenörü Ertan Hatipoğlu'na büyük bir sürpriz yaptı.

Başkent Adis Ababa'da Elvan Abeylegesse ile buluşan ve çalışmalara başlayan Hatipoğlu, bir türlü biraraya gelemediği Tezeta'yı merak etmeye başladı.

Telefonla görüştüğü sporcusundan sürekli olarak, "Kardeşimin düğünü nedeniyle şehir dışındayım", "Babam rahatsız, yalnız bırakamıyorum" şeklinde inandırıcı bulmadığı cevaplar alan Hatipoğlu, kiraladığı bir araçla Adis Ababa'ya yaklaşık 3 saat uzaklıktaki,
Tezeta'nın bulunduğu kente gitti.

Antrenör Hatipoğlu, Tezeta Dengersa ile buluşunca adeta şoka uğradı. Milli atleti, hamile olarak gören Hatipoğlu, "Gözlerime inanamadım. Ne diyeceğimi bilemedim. İlk sözüm, (Benden nasıl saklarsın) oldu" dedi.

Dengersa'nın, IAAF tarafından doping yaptığının açıklanmasından sonra ümitsizliğe kapıldığı, bu nedenle eşiyle birlikte ikinci çocuğu yapma kararı aldığı öğrenildi.

GSGM'deki dava sürecinin başlarında sürekli olarak antrenörünü arayarak gelişmeleri takip eden Tezeta'nın, son 3 aydır kendisini aramamasının nedeninin şimdi anlaşıldığını ifade eden Hatipoğlu, "Korkusundan kimseye bir şey şöyleyememiş. Yakın arkadaşı Elvan'dan dahi saklamış. Elvan, durumu erkek kardeşinin arkadaşından daha yeni öğrenmiş" diye konuştu.

Normal şartlarda, IAAF'tan GSGM Ceza Kurulu'nun kararı ile ilgili görüşün olumlu çıkması halinde, Tezeta'nın bu yaz pistlere dönmesini planladıklarını belirten Hatipoğlu, "Hedeflerimiz alt üst oldu. Çocuğun doğmasını bekleyeceğiz. Bebek, sanırım 6 aylık. Planlarımızı kış sezonu için değiştirmek zorundayız" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler