HABER

THY, Lufthansa ile işbirliği anlaşması imzaladı

İSTANBUL (İHA) - Türk Hava Yolları (THY), Lufthansa ile işbirliği anlaşması imzaladı. Star Alliance'a katılım yönünde ilk adımı atan THY, Lufthansa'yla yaptığı anlaşma çerçevesinde uçuş noktasını 131'den 231'e çıkarıyor.

Türk Hava Yolları ve dünyanın en büyük havayolu ittifakı Star Alliance arasında düzenlenen mutabakat protokolünün ardından, ittifaka üye havayolu şirketleriyle ikili anlaşmalar imzalanmaya başladı. İlk anlaşma THY ve Lufthansa arasında gerçekleştirildi. Bu çerçevede Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, Genel Müdür Temel Kotil ve Deutsche Lufthansa AG Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Wolfgang Mayrhuber İstanbul'da işbirliği anlaşması imzaladı.

Türk Hava Yolları, anlaşmayla birlikte uçtuğu 131 noktaya 100 yeni merkez daha ilave ederek yolcularına 231 noktaya uçuş fırsatı sunacak. THY ve Lufthansa arasında imzalanan ikili anlaşmaya göre, 25 Mart 2007 tarihinde başlayacak '2007 Yaz Tarifesi' ile birlikte iki ülke arasındaki bazı THY ve Lufthansa uçuşları code-share seferler olarak gerçekleştirilecek ve uçuş tarifeleri birbirine uyumlu hale getirilecek. Bu uygulamayla Türk Hava Yolları yolcuları daha fazla sefer sayısı, daha fazla varış noktası ve Frankfurt, Münih, İstanbul ile Ankara merkezlerinde daha çok bağlantı imkanına kavuşacak. Her iki havayolu şirketinin özel yolcu programlarına dahil yolcuları yaz döneminden itibaren THY ve Lufthansa uçuşlarında mil toplayabilecek ve bu milleri her iki havayolunda kullanabilecek.

Code-share anlaşmasının yürürlüğe girmesiyle birlikte THY yolcularına Kuzey Amerika'da Atlanta, Boston, Dallas, Denver, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, Philadelphia, Portland, San Francisco, Washington, Charlotte noktaları başta olmak üzere, ilerleyen aşamalarda Uzakdoğu, Ortadoğu ve Avrupa'da pek çok varış noktasına daha ulaşım olanağı sağlanmış olacak.

Yapılan işbirliği anlaşmasıyla Türk Hava Yolları, Lufthansa yolcularına da başta Bişkek, Karaçi, Taşkent, Duşanbe, Şam, Tebriz olmak üzere Türkiye, Yakındoğu ve Ortadoğu yönünde 27 varış noktasına ulaşım olanağı sağlanmış olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler