Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bir mesaj yayımlayarak milli bayramı kutladı.Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yayımlanan mesaj şu şekilde:"Milli egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edilişinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümünün mutluluğunu ve gururunu bugün hep birlikte yaşıyoruz.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bir mesaj yayımlayarak milli bayramı kutladı.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yayımlanan mesaj şu şekilde:
"Milli egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edilişinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümünün mutluluğunu ve gururunu bugün hep birlikte yaşıyoruz. 23 Nisan 1920, aziz milletimizin bağımsızlık ruhuyla ve gönül birliğiyle inşa ettiği, milletimizin iradesini temsil eden, İstiklal Mücadelemizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı kutlu bir gün olmasının yanı sıra, Türkiye’nin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarındandır. Bu önemli tarih, milli iradenin, millet egemenliğinin, birlik ve beraberlik ruhunun en önemli göstergesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu ’Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın; bayrak ve millet sevgisi ile yetişmesi, büyük ve güçlü Türkiye’ye öncülük etmesi, ülkemizi yüksek gelirli ülkeler seviyesine çıkarması en büyük dileğimizdir. Yarınlarımızın umudu çocuklarımıza daha iyi bir gelecek inşa etmek için gayretle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum."