HABER

Times Meydanı'ndaki katil sürücü: Beni öldürmeliydiniz

ABD’nin New York şehrindeki ünlü Times Meydanı’nda Richard Rojas'ın kullandığı aracı yayaların üzerine sürmesinin ardından olayla ilgili kan donduran detaylar ortaya çıktı. Times Meydanı'nda dün gece gerçekleşen olayda 1 kişi ölmüş, 23 kişi yaralanmıştı. Uyuşturucu maddelerin etkisi altında bulunduğu belirtilen saldırgan, polisin kendisini öldürmesini istemiş...

New York'taki dehşet saldırıyı Hispanik kökenli 26 yaşındaki Rojas'ın olayı uyuşturucu madde etkisi altında gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

İNTİHAR SALDIRISI

Rojas'ın yakalandıktan hemen sonra polislere 'insanları öldürmek için intihar saldırısı' düzenlediğini söylediği aktarıldı.

OLAY YERİNDEN PANİKLE KAÇTI

Rojas'ın saldırıdan hemen sonra olay yerinden büyük bir panik halinde kaçmaya çalışırken çekilen görüntüleri ortaya çıktı.

Söz konusu görüntülerde Rojas'ın elleri açık bir şekilde, sağa sola kaçmaya çalıştığı görülüyor.

YAKA PAÇA YAKALANDI

Rojas, kısa süre sonra polis tarafından yaka paça yakalanarak yere yatırılıyor.

"BEN İNSANLARI ÖLDÜRMEK İSTEDİM..."

Polis kaynakları, Rojas'ın yakalandıktan sonra 'Ben insanları öldürmek istedim, siz de beni öldürmeliydiniz' şeklinde bağırdığını aktardı.

Olayda, Michagan eyaletinde New York'a tatil için gelen 18 yaşındaki Alyssa Elsman hayatını kaybetti.

'KENDİNİ GÜVENDE HİSSEDİYOR MUSUN?'

Rojas'ın bir hafta önce bir adamın boğazına bıçak dayayarak 'kendini güvende hissediyor musun?' şeklinde konuştuğu ve gözaltına alındığı belirtildi. CNN International'a konuşan bir kaynağa göre ise saldırgan gözaltındayken bu olayı gerçekleştirmesinin 'Tanrı'nın isteği' olduğunu söyledi.

Alyssa Elsman, ailesiyle birlikte tatilini yapmak için Times Meydanı'nı ziyaret ediyordu.

New York Polis Teşkilatından (NPYD) yapılan açıklamaya göre, Richard Jojas adlı 26 yaşındaki sürücüye "ikinci derece cinayet, 20 kere cinayete teşebbüs ve 5 kere ağırlaştırılmış araçla adam öldürme suçlaması yöneltildi. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, kazanın ardından gözaltına alınan Rojas'ın alkol ve uyuşturucu testlerinden geçirildiği, alkollü olmadığı ancak kan örneklerinde uyuşturucu madde izlerine rastlandığı belirtildi. Polis, Rojas'ın K2 ismi verilen bir uyuşturucu maddenin etkisinde olduğunu ifade etti.

Geri Dön