HABER

Times'a kınama mektubu!

İngiliz The Times gazetesinin yayınladığı Başbakan Erdoğan'ın Gezi Parkı protestolarına...

Times'a kınama mektubu!

İngiliz The Times gazetesinin yayınladığı Başbakan Erdoğan'ın Gezi Parkı protestolarına yönelik tavrını kınayan mektubuna karşılık Avrupalı Türk Demokratlar Derneği İngiltere Şubesi, gazeteye bir eleştiri mektubu yolladı.

Avrupalı Türk Demokratlar Derneği (UETD) İngiltere Şubesi Başkanı Emre Önal'ın gazetenin editörü John Witherow'a yazdığı mektupta, çoğunluğu yabancı sanatçı ve yazarların imzalarının bulunduğu ve Başbakan Erdoğan'a çeşitli suçlamalar yönelten mektubun şaşkınlık ve üzüntü içinde okudukları belirtildi. Mektupta, Türkiye'de son 10 yılda yaşanan olumlu gelişmelerin dünyanın ayakta alkışladığı, AKP hükümetinin iktidara geldiğinden bu yana Türkiye ekonomisinin Avrupa'da 6'ncı dünyada 16'ncı sıraya geldiği, Türkiye'nin büyük bir devlet ve önemli bir aktör olduğunun tüm dünya tarafından kabul görüldüğü ifade edildi.

Anti demokratik uygulamalar ile suçlanan Türkiye'nin son 10 yılda dünyanın en fazla turist ziyaret eden 10 ülkesinden biri olduğu vurgulanarak asılsız iddialarla suçlanan Türkiye hükümetinin dünya ırkçılığının arttığı bir dönemde, demokratikleşmede önemli adımlar attığı belirtildi. Mektupta şu ifadeler yer aldı; 'Türkiye'de son 10 yılda olağanüstü hal, devlet güvenlik mahkemeleri ve dil yasakları kaldırılmış, Avrupa Birliği ile müzakere süreci başlamıştır. Ayrıca sivillerin askeri mahkemelerde yargılanmasına son verildiği, vatandaşlarına insan hakları ihlallerinden dolayı Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru hakkı getirildiği ve kadınların iş gücüne katılma oranının yüzde 23'ten den 30'a çıkarıldığını bilmenizi isterim.'

UETD Başkanı Önal, mektubun sonunda, 'Bir reklam bedeli karşılığında gazetenizde yayınlanan asılsız iddialara dayanan mektuptan dolayı gazetenizin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve vatandaşlarına bir özür borcu olduğunu düşünmekteyim' ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
kendi fikrinden olmayana tahammülü olmayan bir iktidarın yönettiği bir türkiyede demokrasiden söz etmek komik olmaktan ileriye gitmez,
sırf siyah dediği için beyaz demekle muhalefet olmaz
sen sadece bir aptalsın. at gözlüklerinizi değiştirin.
KENDİ FİKRİNDEN OLMAYANLAR DEDİKLERİN TÜRKİYENİN YERİNİ BİLMEYEN AMERİKALI İNGİLİZLER..SİZ VATAN SEVERLİK MİLLİYETCİLİK NEDİR BİLMESSİNİZ ALKOL İÇER BİLGİSAYARINIZDAN AHKAM KESERSİNİZ..
İKİ YÜZLÜ GAVURLARIN FİKRİNE İHTİYACIMIZ YOK..
avrupalı türk demokratlar derneği deyil rte yalakaları..bu yalakada yakında yiğit yalakası gibi baş baş danışman olur 50.000 tl maaş alır..
aynanın karşısına bir geç ve kendini bir seyret ne görüyorsan gerçek odur .birde dışarıya çık ve etrafına ,çevrene ve Türkiyeye iyi bak insanlara iyi bak ne görüyorsan gerçek odur.SÖZCÜ,YENİ MESAJ.,AYDINLIK GAZETELERİNİ okursan sonun ,ve ruhun böyle olur.
Senin gibiler 100 ABD dolarınasokaklara indiniz, bir şişe şarap parasına bu ne demeli ya
ASLAN KARDEŞİM AĞZINA VE YÜREĞİNE SAĞLIK.ALNINDAN ÖPÜYORUM SENİ.KEMAL BULGAN
sen hangi çağda yaşıyon hangi gezegenden geldi gözün körmü türkiye çağ atlamış uçuyo hala avrupalı haçlılalrın yalakalığını yapıyon oğlum beğenmiyosan bu ülkeden çek gitt git oralarda yaşada sana güzel bi ırkçılık muamelesi yapsınlar o zaman anlarsın onların zihniyetini
Kıskanma çalış seninde olur.kedi uzanamadiğı ete mundar dermiş, sende
Haçlı zihniyeti işte! özgür medyaymış?
Geri Dön