Tinder’da tanıştığı erkekleri yaklaşık 4.5 milyon TL dolandırdı

Tinder’da tanıştığı erkekleri yaban mersini çiftliği olduğuna inandırarak 4.5 milyon TL (570 bin dolar) parasını dolandıran kadın, dört buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Tinder’da tanıştığı erkekleri yaklaşık 4.5 milyon TL dolandırdı

Melbourne’de yaşayan 41 yaşındaki Jocelyn Zakhour, iki yıl sekiz ay şartlı tahliye olmaksızın dört buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Zakhour Tinder’da tanıştığı kurbanlarının ikisinden şantaj yoluyla zorla para aldı. İlk kurban %300’lük getiri vaadiyle sahte yaban mersini çiftliğine 516 bin dolar değerinde yatırım yaptı. Zakhour, kurbanını ikna etmek için ona Rolex marka bir saat hediye etti; ancak tıpkı çiftlik gibi saat de sahte çıktı.

1

Zakhour ardından daha fazla para talep ederek, istediğini alamazsa kurbanın ailesine zarar vermekle tehdit etti. Yerel basına göre Zakhour kurbanına tam 240 tane tehdit içerikli e-mail göndererek daha fazla para istedi.

İkinci kurban, Zakhour’un Tinder’dan eşleştiği bir finans uzmanıydı. Zakhour kurbanına tarım ekipmanına ihtiyacı olduğunu ve personel ücretini karşılayamadığını söyleyerek kurbanından 43.500 dolar aldı.

Zakhour mahkemede tüm bunları kumar bağımlılığı yüzünden yaptığını iddia etse de yaralama tehdidi ile dolandırma ve şantaj suçlamalarını kabul etti.

Zakhour’un dolandırdığı paranın onda birini geri ödediği, bir özür mektubu yazdığı ve son 18 ayı bir aşevinde gönüllü çalışarak geçirdiği bildirildi. Ayrıca Zakhour, kurbanlarından birini söylediği yalanlara inanacak kadar aptal olmakla da suçlayarak “Nasıl biri olduğumu anlaması gerekirdi” dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
DEMEKKİ TÜRKİYEYLE DÜNYA aynı hırsızlık dolandırıcılık YÜZ KIZARTICI suç diye geçiyor amma suçu yok KARİYER SUÇU DİYELİM DEVLET TÜRKİYEDE af çıkardımı milletin ocağını yurdunu yavasını yıkanları öncelik onların hemen salıveriyor yazık yav insanları tuzaga düşürmek çok kolay çete halinde bunlar ocagını söndüreceyi vatandaşı önceden tespit ondan sonra hayatı alt üst ADALETTE BUNLARA YARDIM EDİYOR BU TÜR ÜLKELERDE YAŞANMAZ türkiye hırsız dolandırıcı cenneti KOLLUK BUNLARA NİYE MEYDAN VERİR ANLAMIŞ deyilim DEVLET MAGDURUN yanında olmalıyken canileri kayırıyor ALLAHIN ADALETİ ŞAŞMAZ AMMA EDEN BULUR
Hemde nasıl, kapkaç, hırsızlık, tecavüz çocuk istismarı başka ülkelerde daha çok fakat hele Fransa ve Almanya medyası ortalığa atmıyor daha doğrusu atamıyor.
Doğru demiş, hemcinsimin saflığını ifade etmiş. Kadın, paralı adamı seven, zeki adamı beğenen bir varlık aslında.
dolandırılanlar tamamen aç gözlülüğünden. yüzde 300 kar edseydi iyiydi ama. saatide takmış koluna. böylelerine zerre acımıyorum. en büyük zenginlik kanaat
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler