HABER

TMSF ünlü ressamlara ait tabloları satıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), ünlü ressamlara ait 922 adet tablo ile zamanaşımına uğramış 440 adet altın parayı satışa çıkardı. Açık artırma, Antik A.Ş. aracılığıyla 6 Ekim'de düzenlenecek.

Satışa çıkarılacak tabloların muhammen bedelleri toplamı 1 milyon 769 bin YTL olarak belirlendi. Zamanaşımına uğrayan kıymetler, müzayede günündeki rayiç fiyatları üzerinden satışa çıkarılacak.

TMSF'den yapılan açıklamaya göre, satışa çıkarılacak tablolar arasında Fausto Zonaro'nun "Deniz ve Yelkenli" ile "Denizli Peyzaj", İbrahim Çallı'nın "Figuratif", Saadet Aslansoy'un peyzajları, Kanuni Sultan Süleyman'ın Tuğra tablosu, Atatürk resimli tablolar, İbrahim Safi'nin "Karanfiller" ve "Galata'dan Perdan Görünüm" konulu eserleri bulunuyor. Ayrıca J. Hassen'in "Natürmort", Salvador'un "Örtü Üstünde Sepet İçinde Çiçekler", A.A.Felix Bachmann'ın "Kıyıda Kayıklar ve Camii", Fabius Brest'in "Limanda Kanyonlar", Preziosi'nin "Mezarlıkta Kadınlar ve Çocuklar", Ahmet Ziya Akbulut'un "Kağıthane Sünnet Köprüsü", Eugene Flandin'in "Hippone Sütunu İstanbul 1855", Mubin Orhon'un "1961 tarihli tuval üzeri yağlı boya" tabloları da müzayedeye çıkarılacak olan eserler arasında yerini alıyor.

Ayrıca 350 bin YTL ile en yüksek bedele sahip olan Halil Paşa'nın 1904 tarihli tablosu da açık artırmada yer alacak. Zamanaşımına uğrayan altın paralar arasında ise Atatürk büstlü paralar, Atatürk başlı Ata lira, Atatürk portreli beşibirlik Ata lira gibi kıymetler yer alıyor.

ANKA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler