TMYK toplantısı sona erdi

ANKARA (ANKA) – Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek başkanlığında yapılan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı sona erdi.

Başbakanlık Merkez Bina'da saat 14.05'te başlayan toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantıya, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay 2. Başkanı Ergin Saygun, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, MGK Genel Sekreteri Tahsin Burcuoğlu, MİT Müsteşarı Emre Taner, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Rafet Akgünay katıldı.

-YÜKSEK KURUL TERÖRLE MÜCADELEYİ DEĞERLENDİRDİ

Ankara - Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısında, terörle mücadele çerçevesinde durum değerlendirmesi yapılarak, yürütülmekte olan faaliyetlerle önümüzdeki dönemde alınması gereken ilave önlemlerin ele alındığı; Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği başarılı sınır ötesi kara harekatının terör örgütünde ağır kayıplara, korku ve paniğe yol açtığının tespit edildiği bildirildi.

Toplantıdan sonra yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Terörle mücadele alanında görev yapan güvenlik güçlerimizin zor şartlar altında, üstün vazife anlayışı içinde, büyük bir özveri ve kararlılıkla yürüttükleri başarılı çalışmaları şükran ve takdirle karşılanmış, Terörle mücadele kapsamında yürütülen hukuki, idari, ekonomik, diplomatik ve sosyal tedbirlerin uygulanma durumu bir kez daha gözden geçirilmiştir. Yapılan değerlendirmeler neticesinde; milli birlik ve beraberliğimizi, kamu düzenini, ülkemizdeki huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik
faaliyetlere karşı alınan tedbirlerin devletimizin tüm kurumlarınca etkinlikle ve kararlılıkla devam ettirileceği vurgulanmıştır."