Tohumluk kuru soğan fiyatları yarı yarıya düştü

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde geçen yıl kilosu 5-6 liradan satılan tohumluk kuru soğanın fiyatının bu yıl yarı yarıya düşerek 3-4 lira arasında satılmaya başlandığı bildirildi.Pazarda tohumluk kuru soğan satışı yapan Osman Doğan, bu yıl tohumluk kuru soğan üretiminin artmasından dolayı fiyatların yarı yarıya düştüğünü söyledi.Doğan, “Denizli ve Bursa Karacadey’den getirdiğimiz tohumluk kuru soğanın 3 kilosunu pazarda 10 liradan satıyoruz.

Tohumluk kuru soğan fiyatları yarı yarıya düştü

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde geçen yıl kilosu 5-6 liradan satılan tohumluk kuru soğanın fiyatının bu yıl yarı yarıya düşerek 3-4 lira arasında satılmaya başlandığı bildirildi.
Pazarda tohumluk kuru soğan satışı yapan Osman Doğan, bu yıl tohumluk kuru soğan üretiminin artmasından dolayı fiyatların yarı yarıya düştüğünü söyledi.
Doğan, “Denizli ve Bursa Karacadey’den getirdiğimiz tohumluk kuru soğanın 3 kilosunu pazarda 10 liradan satıyoruz. Fiyatlar hiç bu kadar düşmemişti. Fiyatlar çok ucuz olunca vatandaşlar soğan tohumunu şimdiden alıp, dikim için havaların ısınmasını bekliyor” dedi.(MA-EFE)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler