YURTHABER

Tokat'ta "Eğitim Çalıştayı" Düzenlendi

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü'nce "Eğitim Çalıştayı" düzenlendi.

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü'nce "Eğitim Çalıştayı" düzenlendi.

Halk Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen çalıştayın açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, çalıştaydan sonra verilere göre bir yol haritası çıkarılacağını söyledi.

Çalıştayın önemine dikkati çeken belirten Yazıcı, şunları kaydetti:

"Bu çalıştayın nitelikli olduğunu düşünüyorum. İlimizdeki eğitim göstergelerini biz sürekli olarak izliyoruz, inceliyoruz. Tabii ki bu göstergelerin geliştirilmesi gereken çok yönü var. Bu yönleri geliştirirken ciddi fikirlere, yeni vizyonlara, yol gösterecek düşüncelere de ihtiyacımız var. Bu çalıştayın temel amacı bu. Çalıştaydan çıkacak olan bilgilerin bundan sonraki çalışmalara ışık tutacağına canı gönülden inanıyorum. Tokat'ta istiyoruz ki gerçekten eğitimde fark yaratacak, eğitimde gelişme sağlayacak çalışmalar üretelim. Bu da sadece siz değerli katılımcıların gayretiyle olacaktır. Asıl sözü, bu çalıştayda katılımcılar söyleyecek, sizin söylediğiniz sözleri biz daha sonra analiz edeceğiz ve gerekirse sizin görüşlerinizi tekrar alacağız. Sizin çizdiğiniz yol haritasına bağlı olarak da kararlar alıp bunları uygulamaya gayret edeceğiz."

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Bölümü'nden Eyüp Şener ise bilişsel uygulamalara yönelik hazırlanan "Eğitimde Tokat Yükseliyor Projesi"ni tanıttı.

Projenin amacına değinen Şener, "Projede amaçlarımız, ilköğretim ve orta öğretim düzeyinde akademik başarının önündeki engelleri ortadan kaldırarak, öğretimin niteliğini geliştirmek ve sınav başarılarını arttırmaktır" dedi.

Muhabir: Zehra Aydın

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın