Top cambazı görenleri şaşırtıyor

Top cambazı görenleri şaşırtıyor

MARDİN (İHA) - Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşayan futbolcu Salih Çelik, başıyla top sektirme ve başı üzerinde topu durdurma rekorları ile Guinness Rekorlar kitabına girmek için hazırlanıyor.

Nusaybin'de üniversiteye hazırlanan 21 yaşındaki profesyonel futbolcu Salih Çelik, yürüyerek, oturarak ve çömelerek başı üzerinde 4 bin 554 defa futbol topu sektirebiliyor. Çelik, aynı zamanda 1 saat 16 dakika boyunca topu hiç düşürmeden başı üzerinde durdurabiliyor. Maddi imkansızlıktan dolayı kendini gösterebilecek şov programlarına başvuruda bulunamadığını belirten Çelik, imkan verilmesi halinde Guinness Rekorlar Kitabına girebileceğini ifade etti. Mardin'in adını Guinness Rekorlar Kitabına yazdırmak için destek beklediğini belirten Çelik, "Üniversiteye hazırlanıyorum. Aynı zamanda TFF 3. Lig takımlarından Nusaybin Demirspor'da profesyonel futbol oynadım. Uzun zamandır başım üzerinde top sektirme ve top durdurma rekorları deniyorum. En son yaptığım denemelerde 4 bin 554 defa top sektirdim, 1 saat 16 dakika ise top durdurabildim. Bu rekor daha önce hiç kırılmadı. Guinness Rekorlar Kitabında bu rekor 3 bin 780 sektirme ile Kosovalı Agim Aguishi'ye ait. Ama ben hem başta top sektirme de iddialıyım hem de hiç kimsenin başvurmadığı başın üstünde top durdurma da başvurmak istiyorum" dedi.

Başıyla top sektirdiğinde bir saatten sonra tansiyonunun düştüğünü hissettiği için rekor denemesine başlamadan önce tuzlu ayran ve tansiyon ilacı kullandığını söyleyen Çelik, Nusaybin'in ve yaşadığı bölgenin her zaman kötü olaylarla anıldığını ancak kendisi gibi daha nice gençlerin imkan verildiği takdirde büyük başarılara imza atacağını söyledi. 6 aydan beri antrenmanlarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki statta yapan Çelik'e en büyük desteği ise Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Ertaş veriyor. Salih Çelik'i herkes için spor çalışmaları esnasında keşfettiğini söyleyen Ertaş, "Salih'in bu yeteneğini görünce hemen Guinness Rekorunu araştırdık. Araştırmamız sonucunda Salih'n kırdığı rekorun Guinness'teki rekordan daha fazla olduğunu gördük. Guinness'e girmek için dosyamızı hazırladık. Önümüzdeki günlerde çalışmalarımızı sonlandıracağız" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler