Toprakla altının dansı büyüledi

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı "Toprakla Altının Dansı" temalı çini, tezhip ve hat sanatlarından oluşan resim sergisi, sanatseverlerin beğenisini topladı.Eskişehir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılışı gerçekleştirilen sergiye, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şennur Azade, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mecit Uyanık, davetliler ve sanatseverler katıldı.

Toprakla altının dansı büyüledi

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı "Toprakla Altının Dansı" temalı çini, tezhip ve hat sanatlarından oluşan resim sergisi, sanatseverlerin beğenisini topladı.
Eskişehir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılışı gerçekleştirilen sergiye, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şennur Azade, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mecit Uyanık, davetliler ve sanatseverler katıldı. Çeşitli eserlerin yer aldığı sergide katılımcılar, yapıtlara yoğun ilgi gösterdi. Sergide, 40 kursiyerin hazırladığı 80 tezhip, 60 hat ve 70 çini olmak üzere toplamda 210 eser yer alıyor.
Serginin açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı İsmail Soykan, "Eskişehir’e 2017 Eylül ayında geldim ve Denizli’de 7 yıl vali yardımcılığı görevinde bulundum. Pamukkale Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin hazırlamış olduğu sergiyi Eskişehir’de açmaktan mutluluklar duydum. Emeği geçenlere teşekkür ederim’’ dedi.
Sergi, 20 Nisan tarihine kadar gösterime açık olacak.

Toprakla altının dansı büyüledi

Toprakla altının dansı büyüledi

Toprakla altının dansı büyüledi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler