Toptan, DTP'li Türk ve Demirtaş'ı kabul etti

ANKARA (İHA) - TBMM Başkanı Köksal Toptan, DTP Grup Başkanı Ahmet Türk ve Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş'ı kabul etti.

Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan sorununun çözümü için Meclis'te bir girişim başlatmayı amaçlayan DTP, ilk adım olarak TBMM Başkanı Köksal Toptan'la görüştü. Toptan, DTP Grup Başkanı Türk ve Grup Başkanvekili Demirtaş'ı makamında kabul etti. Görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü. Görüşmede bölgede yaşanan sorunun çözümü için atılabilecek adımların ele alındığı öğrenildi.

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, görüşme sonrası gazetecilerin soruları üzerine TBMM Başkanı Toptan ile bir sohbet toplantısı gerçekleştirdiklerini belirterek, DTP'nin parlamento çalışmaları hakkında Toptan'a bilgi verdiklerini, DTP grubunun taleplerini aktardıklarını ve yaşanan sürece ilişkin siyasi görüşlerini dile getirdiklerini söyledi. Görüşmede DTP milletvekilleriyle ilgili dokunulmazlık dosyalarının da gündeme geldiğini belirten Türk, Toptan'la dostça bir görüşme yaptıklarını belirtti. Türk,
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan da randevu istediklerini, ancak henüz cevap almadıklarını belirtti.

DTP Grup Başkanı Türk, Toptan'la yaptığı görüşmenin ardından bazı DTP milletvekilleriyle DTP grubunda biraraya gelerek görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.