HABER

"Toro Rosso kendi aracını tasarlayacak"

Toro Rosso patronu Gerhard Berger, Toro Rosso ve Red Bull Racing'in hemen hemen birbirinin aynı araçla yarışacağı söylentilerini yalanlayarak, İtalyan ekibinin 2007 sezonu için kendi aracını tasarlayacağını söyledi. Alman Autsport dergisinde üst düzey kaynaklara dayanılarak yayınlanan bir haberde, Red Bull'un 2007 için Adrian Newey tasarımı araçlarla yarışma planlarını hayata geçirmesi halinde, birçok takımın yasal yollara başvurma ihtimalinin bulunduğu ileri sürülmüştü.

Ancak Berger, Toro Rosso'nun gelecek sezon için kendi aracını dizayn edeceğini söyleyerek, takımın 2007'de Red Bull Racing aracını kullanacağı iddialarını da ortadan kaldırmış oldu.

Berger, sözkonusu iddialara ilişkin Autosprint dergisine verdiği demeçte, "Bu doğru değil. Kendi tecrübelerimiz ışığında kendi içimizde gerçekleştirilecek bir proje olacak" dedi.

Yeni araç tasarımının ne Red Bull ne de başka bir araçla ilgisi olmadığını ve tümüyle kendine özgü olacağını kaydeden Berger, motor konusundaki kararın geç alındığını bu yüzden yeni aracın Ocak sonundan önce hazır olmayacağını kaydetti.

Toro Rosso gelecek sezon için Coswort yerine Ferrari motoru kullanacak. Red Bull Racing ise Renault motoru ile yarışacak.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön