HABER

Tosun'un sağ kolu teslim oldu!

Binlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank ve Mehmet Aydın soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı. Hakkında yakalama kararı olan Mehmet Aydın'ın Suat Fehmi Emur, dün soruşturma savcılığına giderek teslim oldu. Sorgulanan Emur, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Binlerce kişinin milyonlarca lira dolandırılmasına ilişkin Çiftlik Bank organizasyonuna dair soruşturma bütün hızıyla devam ediyor. Aralarında soruşturmanın bir numaralı zanlısı Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın’ın da aralarıda olduğu 6 zanlı Kırmızı Bülten ile dünyanın dört bir tarafında aranıyor. Bu zanlılardan Osman Naim Kaya, Uruguay’da tutuklandı ve Türkiye iadesi için başvurdu. 20’ye yakın zanlı hakkında ise yakalama kararı var.

SUAT FEHMİ EMUR TESLİM OLDU

Hakkında yakalama kararı olan isimlerden Suat Fehmi Emur, dün Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek teslim oldu. Gece geç saatlere kadar ifadesi alınan Emur tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Emur, Çiftlik Bank organizasyonundaki en önemli isimlerden biri olarak değerlendiriliyor. Mehmet Aydın’ın en yakınındaki isimlerden biri olan Emur, Aydın’dan sonraki en yetkili ve etkili kişi olarak biliniyor. ‘Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı’ ünvanı olan Emur, Aydın ile yurtdışında en son görüşen kişilerden biri... Bazı zanlıların ifadelerinde yapının en ‘ürkütücü’ ismi olarak da geçtiği belirtildi.

"AYDIN'IN SAĞ KOLU"

Milliyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, Balıkesir'deki Bitcoin makineleriyle irtibatlı olarak tutuklanan Hakkı Cangül ifadesinde Emur için, "Kendisi Mehmet Aydın'ın sağ koludur. Aydın'ın kendisine Porche hediye ettiğini biliyorum. Şirketteki korumalardan, finans müdürüne kadar tamamını kontrol eder ve hepsi kendisinden talimat alırdı" ifadelerini kullandı.

"SÜREKLİ MEHMET'İN YANINDAYDI"

Soruşturma kapsamındaki diğer tutuklu sanıklardan Alper Ergün de Emur'un Çiftlik Bank organizasyonu içinde çok önemli bir isim olduğunu belirterek "Sürekli Mehmet Aydın'ın yanındaydı. Aydın'ın sağ kolu olarak büyük kararlarda söz sahibi idi. Çiftlik Bank dolandırıcılık olayında konumunun yukarılarda bir yerde olduğunu düşünüyorum" dedi. Çiftlik Bank'ın bütün açılışlarında Mehmet Aydın ile birlikte görüntülenen Emur’un şirketin genel müdürü Savaş Yıkılmaz'ı bir tartışma sonucunda darp ederek kaburgalarını kırdığı da iddialar arasında yer alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
kıçımla bile gülemiyorum ama malesef gerçek komedi desem oda değil bu milletin gerçekten koyun olduğuna vallahi billahi kanaat getirdim o yüzde bu ülkede akp gibi partilerin kazanması gayet normal
@kuntay1975 sanki diğer partiler çok farklı.chp nin ne olduğunuda yıllarca gördük.
@kuntay1975 yanlız bu tosuna para yatıranların çoğu chpliymiş :))) sen akp ye koyun dıon keko can seni kekocan
@kuntay1975 TERBİYESİZ HADSİZ HERİF NERDEN BİLİYORSUN ORAYA PARA BAĞLAYANIN CHP Lİ YDA BİR BAŞKA PARTİDEN OLMADIĞINI. SENİN GİBİ FAŞİT KAFALI ADAMLAR OLDUKÇA BU ÜLKEYE HUZUR GELMEZ. SENİN BU İFADEN AYNI ZAMANDA BİR SUÇTUR.
ahaha adam haklı ikincisi chp yi yıllarca gördük diyenler gördükleri zamanki ülkenin şartlarına baksınlar. akp derken 17 aralığa bakın direk cebinizden almayınca hırsız sayılmıyor demi kimse mehmet im de yesin. müslümaniz diye geçinip ekmeksiz para kazanmanın derdinde olan kimse için üzülecek değilim...
ye tosunum yakalanmadan ez paraları çiftikbank2 kur yine para verir bizim damızlıklar.
Eee ne olmuş. Adam malı götürdü. Ve bu işe çanak tutan AKP'lilere her zamanki gibi birşey olmadı. Hatta belediye başkanları bile var. Ve AKP yine mağduru oynuyor.
@suleaskim başınıza taş düşse AKP den biliyorsunuz be kadar ahmak varken AKP nin kazanması gayet normal
Geri Dön