HABER

TPAO okullara kitap bağışladı

ADIYAMAN (İHA) - Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü lise öğrencilerine 4 bin adet kitap bağışladı.

Yazar Necati Atar'ın başlattığı 'Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın' kampanyası çerçevesinde TPAO, 4 bin adet kitabı liselere bağışladı. Daha önceden ilköğretim okulları için 5 bin kitap bağışlayan TPAO bu kez de lise öğrencileri için 4 bin adet bağışladı. Kitap bağışının yanı sıra personel kendi arasında topladığı paralarla aldığı iki adet bilgisayarı iki okula hediye etti.

TPAO Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen kitap teslim töreninde konuşan Bölge Müdürü Besim Şişman, TPAO'nun kuruluşunun 54. yılında okulların eğitimlerine katkıda bulunmak için kitap kampanyasına destek çıktıklarını belirterek, "Aynı kampanya çerçevesinde daha önce ilköğretim okullarımıza 5 bin adet kitap bağışlamıştık. Bu kez ise liselerimize kitap bağışlıyoruz. Bağışladığımız bu kitaplardan öğrencilerimizin faydalanmasını ümit ediyoruz. Bunun yanında bizlerin de kitap okuma alışkanlığı kazanması ve öğrencilere örnek olunması gerekiyor. Kendi yaşantımız çocuklarımıza örnektir. Bunun için doğru rehber olmaya gayret etmeliyiz" dedi.
Yazar Necati Atar ise, kampanyanın 14 aydan beri devam ettiğini ve bugüne kadar 20 bin adet kitap dağıtıldığını belirterek, "Daha önceden TPAO tarafından bağışlanan 5 bin kitabı 3'ü köy okulu, 9 kent merkezindeki ilköğretim okulu olmak üzere 12 okula dağıttık. Her okula 400 adet kitap verildi. Bu kez ise çok güzel eserler olan kitaplardan karma yaparak lise kütüphanelerine sunulacak" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön