HABER

TPAO, yılda 500 bin varil petrol üretiyor

BATMAN (İHA) - TPAO Bölge Müdürü Bayram Kara, Suriye sınırında açılan 2 kuyuda petrole rastladıklarını söyleyerek, 3. kuyu için çalışma başlattıklarını açıkladı.

TPAO ağır nakliyat servisinde ağır tonajlı 2 Grover marka aracın tanıtım töreninde konuşan Bölge Müdürü Bayram Kara, bölgedeki petrol arama faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini söyledi. Yıllık 500 bin varil petrol üretimi gerçekleştirdiklerini belirten TPAO Bölge Müdürü Kara, 2005 yılında açılan 19 kuyudan 15'inde petrol bulduklarını açıkladı. Müdür Kara, TPAO Batman Bölge Müdürlüğü olarak Siirt'in Pervari İlçesi Okçular-1 isimli sahada yapılan petrol arama çalışmaları için açılan kuyunun 5 bin 200 metreye ulaştığını ve bu derinliğin Türkiye tarihinde ilk olduğunu ifade etti. TPAO olarak 2004 yılında 27 trilyon, 2005 yılında ise 33 trilyon TL harcama yaptıklarını anlatan Kara, kötü hava koşulları nedeniyle çalışmalarının aksadığını, bahar aylarıyla beraber çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını kaydetti.

Bu arada TPAO Bölge Müdürlüğü, ağır tonajlı 2 Grover marka araç aldı. Araçların tanıtımını yapan Bölge Müdürü Bayram Kara, 1 trilyon liraya mal olan araçların kule montaj işlerinde, yer üstü pompaların kaldırma, indirme ve üretim sahalarında ağır işlerde çalıştırılacağını belirterek, araçların piyasa değerinin çok altında alındığını söyledi.
Törende hizmete giren araçlar için kurban kesildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler