Trabzon'da okulda tuvalet krizi

İşadamı Halit Özdağ, Trabzon'da yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiği okulu ziyarete gitti. Özdağ, yaklaşık 50 kabinden oluşan alafranga tuvaletlerin, klasik tuvalete dönüştürüldüğünü görünce tepki gösterdi.

Trabzon'da okulda tuvalet krizi

İşadamı Halit Özdağ, Trabzon’un Araklı İlçesi’nde 5 yıl önce 11 milyon lira harcayarak 2 blok halinde 40 derslikli okul yaptırdı. Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen okulun bir binası 4 yıl önce imam hatip anadolu kız lisesi olarak hizmet vermeye başladı. Okulda 132’si pansiyonlu 374 öğrenci eğitim görürken diğer blok ise imam hatip kız ortaokulu olarak 2 yıl önce geçici olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na verildi. Bu binada da 90 öğrenci eğitim alıyor.

"HAYATIM AVRUPA'DA GEÇTİ"

Özdağ geçtiğimiz günlerde okula yaptığı ziyarette her katta bulunan ve yaklaşık 50 kabinden oluşan alafranga tuvaletlerin, klasik tuvalete dönüştürüldüğünü gördü. Tepki gösteren Özdağ, “Hayatım Avrupa’da geçti. Bu okulların tuvaletlerini Japonya’daki bir okuldan aldığım örnek proje üzerine yaptırmıştım. Gördüm ki okul idaresi bunların hepsini kaldırıp atmış” dedi.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM"

Gazete Habertürk'ten Kenan Taşkın'ın haberine göre Özdağ, “Klozet sistemi İslami kurallara uygun değilmiş. Öğrenciler klozet kullanmayı bilmiyormuş. Bilmiyorlarsa öğret senin işin ne. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyet dilekçesi verdim, savcılığa da suç duyurusunda bulunacağım” diye konuştu.

Tuvaletlerin yaklaşık bir yıl önce değiştirildiğini belirten okul yöneticileri gerekçeyi “Zorunluluktan yapıldı. Birçok öğrenci köylerden geliyor. Klozet kullanmasını bilmiyorlar. Ortaokulda okuyan öğrenciler içine düşüyor. İslami açıdan da kullanılmaları doğru değil” sözleriyle dile getirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ise olayla ilgili inceleme başlatıldığı bilgisini verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
bu ülkede gericilik diz boyu 90 ları özler olduk
okulu yaptıran abimiz boşaltım bağlarının alafarangada tam olarak açılmadığını bilmiyor, tıbbi bilgi ile ikna olur.
@ozgr_1986_uydpb işte öküzlüğün bukadarınada pes madem tıp la ilgili de neden hastahanelerde ünüversitelerde yasaklanmıyor.yok yok seni dünyaya getirmek için tohumlanırken alış sisteminde tıp en bir hata oluşmuş sanırım
Abi avrupalı hristiyan olabilir ama burası hala müslüman ülkesi ve teharetin ne olduğunu bilmiyorsan kardeşim, başkasının dinine saygı göstereceksin. Bu arada taharetsiz arkadaşlar, taharetlileri gerici olarak görüyorlarsa, tarahete ihtiyaç duyulmayan başka ülkelere gitsinler. İlericiliklerini orada yaşasınlar..
Alafranga tuvalette taharet musluğu olmadığını nerden çıkardın? Sizin köydeki klozet avrupadan mı geliyor da taharet musluğu yok, ya da hala bahçedeki deliğe mı s.çıp maşrapayla mı yıkıyorsunuz?
Ne alaka? Gericikik mi hayir temizlikle ilgili birsey o. Bizde saglik problemi yuzunden tuvalet bu sekil. annemsakat. muslumaniz diye sagligimi ertileyelim... ve gerici olarak goren sendin bence. soyledigine gore. Bizim insanimizin cogu temizdir. g...tu b.klu gezmez.
Diğer Haberler