Trabzon hedef küçülttü!

Trabzonspor Futbol Şubesi Sorumlusu İhsan Alioğlu, somut manada hedeflerinin Avrupa Kupalarına katılmak demenin yanlış olacağını söyledi.
Bordo-Mavili ekibin Futbol Şubesi Sorumlusu İhsan Alioğlu, hedeflerinin sezon sonuna kadar oynanacak tüm maçları kazanmak olduğunu söyledi. Sadri Şener yönetiminin göreve gelmesinin ardından üst üste alınan galibiyetler sonrası Avrupa Kupaları'na katılmayı amaçlayan Trabzonspor'da, son iki haftada kaybedilen 5 puan sonrası hedefte değişikliğe gitti. Başta başkan ve yönetim kurulu üyelerinin yaptıkları açıklamalarda hedef olarak Avrupa Kupaları'na katılmayı gösterirken, bu hedefin gerçekleşmesi olasılığının azalması sonrası söylemlerde de değişikliğe gidilmeye başlandı.
Trabzonspor Futbol Şubesi Sorumlusu İhsan Alioğlu'da, "Somut manada hedefimiz Avrupa kupalarıdır demek yanlış olur." diyerek, bu hedefin gerçekleşme olasılığını kamuoyuyla resmen paylaştı.
Her maça 3 puan parolasıyla çıkılacağını belirten İhsan Alioğlu, "Ligin sonunda geleceğimiz nokta bizi Avrupa kupalarına getirirse mutlu oluruz. Somut manada hedefimiz Avrupa kupalarıdır demek yanlış olur. Yeni yönetim, yeni heyecan yeni bir takım kurgusu içerisinde elimizdeki kadroyu görüp, daha iyi hale nasıl getiririz düşüncesi içerisindeyiz." dedi.
Her maçın kendine göre bir zorluğu olduğunu dile getiren Alioğlu, "Hafta sonu evimizde lig sonuncusu Kasımpaşa ile karşılaşacağız. Kasımpaşa hedefsiz bir takım değildir. Oradaki oyuncular kendilerini göstermek isteyeceklerdir. Bu bağlamda maçı önemsiyoruz. Ciddi bir müsabaka olacaktır. Hedefimiz her zaman olduğu gibi galibiyettir. Oyuncularımız da bunun bilincindedir." diye konuştu.
Transfer çalışmalarının belli ölçülerde devam ettiğini ifade eden Alioğlu, "Kendimize has bir şekilde özellikle Trabzonlu teknik adamların tavsiyeleri doğrultusunda gözlemler yapıp, girişimlerde bulunmaktayız. Bunları sezon sonunda somutlaştıracağız. Takdir edersiniz ki gizlilik esası olmalı. Açık olduğu zaman olumsuzlukla karşılaşabiliriz." yorumunu yaptı. Trabzonspor'un iddiasını sadece bölgeye kapalı olarak sürdürmesinin mümkün olmayacağını da belirten Alioğlu, "Trabzonspor evrensel bir kulüptür. Gücünü bölge insanından almaktadır. Burada bir harmanlama yapmak gerekiyor. Hem bölgenin var olan kültür birikimini hem de Trabzonspor formasını giymeye layık sporcuları dışarıdan takımımıza monte edeceğiz. Ayrıca kendi futbol anlayışımıza uygun yabancı oyuncuları kadromuza katmaya çalışacağız." açıklamasında bulundu.
Son dönemde basında yer alan oyuncuların aldığı yüksek ücretler konusuna da değinen Alioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Oyuncuların aldıkları ücretlerin böyle uluorta konuşulmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Kongrede mali yapı açıklanınca kamuoyu bazı alıntılar yaptı. Biz göreve gelirken iki ana hedef belirlemiştik. Bu da kurumsal ve sportif performansın yükseltilmesiydi. Kurumsal performansın yükseltilmesi için mali disiplini iyi yapmanız gerekiyor. Bu anlamda her şey gündeme gelecektir. Yani sadece oyuncuların aldığı ücretler değil diğer rutin giderler de önümüzdedir. Bunların hepsini kulübün bünyesinin kabul edebileceği şartlarda oluşturmayı düşünmekteyiz. Şu anda ücretlerin konuşulması pek hoş değil."
MOAWAD TRABZON'A GELEMEDİ Konyaspor maçı sonrası ailesini getirmek üzere ülkesi Mısır'a giden Sayed Moawad, bu ülkedeki havaalanında yaşanan problem nedeniyle Trabzon'a gelemedi. Sabah kulübe telefonla ulaşan Moawad, Kahire havaalanında bebeğine kesilecek bileti sistemin kabul etmemesi nedeniyle sorun yaşadı. Gece 01.00'den 03.30'a kadar sorunu aşmaya çalışan yetkililer bunda başarılı olamayınca Mısırlı futbolcu ve ailesi uçağa binemedi. Sayed Moawad'ın gün içerisinde farklı bir uçakla Türkiye'ye gelmesi için girişimlerin sürdüğü belirtildi.

KASIMPAŞA HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR Trabzonspor, hafta sonu kendi sahasında karşılaşacağı Kasımpaşa maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik Direktör Ersun Yanal yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan çalışmaya ülkesinden dönemeyen Sayed Moawad katılmadı. Bordo-Mavili takım idmanda düz koşunun ardından dar alanda ikili ve üçlü takımlar halinde çift kale maç yaptı.
Öte yandan savunma oyuncularından Çağdaş Atan'a 28. yaş gününde teknik heyet ve takım arkadaşları tarafından sürpriz doğum günü partisi düzenlendi.