Trabzon'da gündem Gökdeniz!

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Gökdeniz Karadeniz için başta Rusya olmak üzere çeşitli ülkelerden transfer teklifleri gelirken bu konuda son sözü söyleyecek olan Trabzonspor yönetiminin kararının ne olacağı merakla bekleniyor.
Trabzonspor'da Başkan Sadri Şener ve ekibi, kulübün ekonomik tablosunu düzeltmek için çeşitli adımlar atarken, kendi ayakları üzerinde durabilen bir Trabzonspor ortaya çıkarmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Sezon sonunda mali tablo ile ilgili olarak bir takım planlamalar yapan bordo-mavili yönetim, her alanında tasarruf sağlamak için bir takım tedbirler alırken, yüksek maliyetli olan futbolcularla da masaya oturması bekleniyor. Takımda dengeyi sağlama adına radikal kararlar alması beklenen yeni yönetimin bu doğrultuda anlaşılamayan yıldız oyuncuları da transfer listesine koyabileceği belirtiliyor. Her transfer döneminde yurt dışından teklif alan Trabzonspor'un Milli futbolcusu Gökdeniz Karadeniz için bu sezon da özellikle Rus kulüpler arasında rekabet yaşanırken, Satürn ve Fatih Tekke'nin de forma giydiği Zenit kulüplerinin Gökdeniz için kesenin ağzını açtığı kaydediliyor. Daha önceki yönetime resmi teklifte bulunan Rus kulüpleri, yeni yönetime de teklif götürmek üzere harekete geçti. Rus kulüplerinden Satürn, devre arasında yıldız futbolcu için resmi teklifte bulunmuş ancak Albayrak yönetimi yıldız futbolcu için 20 Milyon Euro bonservis bedeli istemişti.

TEPKİLERDEN KORKUYORLAR Fatih Tekke'nin takımı Zenit Petersburg ise yıldız futbolcu için menajerler aracılığıyla 10 Milyon Euro'luk bir bonservis bedelini Trabzonspor'a iletti. Gökdeniz konusunda net bir karar veremeyen ve gelebilecek tepkilerden çekinen Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun yıldız futbolcunun bir başka takıma transfer olup-olmayacağı konusunda tartışma ortamı oluşturmak isterken, kamuoyundan gelecek tepkilerden sonra bu konuda net bir karar vermesi bekleniyor.
Mali olarak sıkıntılı günler geçiren Trabzonspor'un takım içindeki dengeleri sağlama adına ve elde edilecek transfer bedeli ile rahatlatmak için bu tekliflere sıcak baktığı ancak kamuoyundan gelebilecek tepkiler üzerine karar vermekte zorlandığı öğrenildi. Trabzonspor'dan yıllık 2 Milyon 600 bin YTL alarak takımda en çok parayı kazanan oyuncu olan Gökdeniz'in de takımdan ayrılmaya sıcak baktığı belirtiliyor. Yönetim ve Gökdeniz'in bu konuda kamuoyu baskısından çekinmelerinden dolayı olayı basın aracılığı ile tartışmaya açarak ortaya çıkacak sonuçlara göre hareket etmesi beklenirken, milli oyuncunun transferinin birkaç gün içinde netleşeceği ifade edildi.
Öte yandan Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Gökdeniz Karadeniz hakkında çıkan transfer haberleri üzerine yaptığı açıklamada, "Biz de bu haberleri medyadan takip ediyoruz. Bu konuyu oturup yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımızla değerlendireceğiz. Başkanımız Sadri Şener ile de konuşup bir açıklama yapacağız" diye konuştu.