HABER

Trabzon'da jandarma karakoluna hain saldırı

Trabzon'da jandarma karakoluna hain saldırı

Trabzon'un Düzköy ilçesi İlçe Jandarma Komutanlığı önüne bırakılan ve bomba olduğu tahmin edilen cismin patlaması sonucu 1'i ağır 3 asker yaralandı.

TRABZON (A.A) - Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Düzköy İlçe Jandarma Komutanlığı yakınında meydana gelen patlamaya ilişkin " Jandarma karakoluna yaklaşık 20 metre mesafede, askerlerimiz sabah çöpünü döküp dönerken uzaktan kumanda ile patlatıldığını düşündüğümüz bir patlama gerçekleşti" dedi.

Vali Kızılcık, Düzköy ilçesi Düzalan Mahallesi'nde bulunan Düzköy İlçe Jandarma Komutanlığı yakınında meydana gelen patlamanın ardından olay yerinde incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Patlamanın bir patlayıcıdan kaynaklanmış olabileceğine işaret eden Kızılcık, şöyle konuştu:

"Öncelikle hepimize büyük geçmiş olsun. Bu sabah saat 7.50'de Düzköy ilçemizdeki jandarma karakoluna yaklaşık 20 metre mesafede, askerlerimiz sabah çöpünü döküp dönerken uzaktan kumanda ile patlatıldığını düşündüğümüz bir patlama gerçekleşti. 2 askerimiz çok hafif, bir askerimiz daha ağır yaralandı. Ağır yaralı olan askerimizin tedavisi Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde devam ediyor. Durumu çok ağır değil. İnşallah bu askerimiz de bir an önce sağlığına kavuşur. En büyük sevincimiz hiçbir can kaybının olmamasıdır."

Kızılcık, patlamanın bir terör saldırısı olup olmadığı yönündeki soruya ise "Uzaktan kumanda ile patlatıldığı için terör örgütünün bu yöntemi kullandığını biliyoruz. Patlamanın bu şekilde olabileceğini değerlendiriyoruz ama şu anda kesin bir kanıtımız yok" dedi.

Patlayıcının türüne ilişkin soru üzerine Kızılcık, "Patlayıcının özelliğinin ne olduğunu bilmiyoruz. Tek patlayıcı kullanıldı" diye konuştu.

Vali Kızılcık, incelemelerinin ardından yaralı askerleri ziyaret için olay yerinden ayrıldı.

-Garnizon Komutan Vekili Albay Ertuğrul, olay yerinde-

Öte yandan, patlamanın ardından Düzköy Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Trabzon Garnizon Komutan Vekili ve İl Jandarma Komutanı Albay Dursun Ertuğrul, beraberindeki askeri personel ile olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Ayrıca Trabzon İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı "çevik kuvvet" ekipleri ilçe jandarma komutanlığı çevresinde önlem alındı. Çevre emniyetinin alınmasının ardından patlamanın yaşandığı alanda bomba uzmanlarının da aralarında bulunduğu asker ve polislerce araştırma başlatıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 64 yorum
Görev almak için hazırız. Herkesin evinde yeterince mühimmat vardır. Araziyi iyi biliyor, kim dost kim düşman anlayabiliyoruz. Birilerinin geberesi gelmişse, bayrak ve vatan uğruna, onurla ve zevkle..
klavye ağladı be..
katılıyorum.maçkadaki olayı hatırlayın..burada herkes birbirini tanır...bekleyelim bakalım sonunda ne cıkacak...gerekirse bütün arazi arnır bulunur yapan...kolay değil öyle burası trabzon....trabzon...tabzon....herkes akıllı olsun....aklını alırız...
yakında senide ergenekoncu ilan ederler, evde muhimmat felan aman haa dostum.
alalalala memleketi siz kurtaracaksiniz :)
Yeter artık arkadaş ya bu ülkeyi mahvettiniz akp artık gitme zamanınız geldi. Lütfen görün artık görün %50 kısım göründe birşeyler değişmeye başlasın...
akp güle güle TEK ÇÖZÜMHP
Toplayın toplayın kürtleri, ne kadar kürt varsa toplayın Trabzon'a nede olsa bedavaya fındık taşıyorlar ya!
Saçmalıyorsun. Söylediğin olay, Giresun ve Ordu bölgesinde evet var. Ancak Trabzon'da yok. Çünkü Trabzon'da onlara iş düşecek kadar fazla fındık yok.
toplayin hadi niye yemiyormu ? sizde o yurek varmi
Geri Dön