HABER

Trabzonspor ağlarına hemşehri kurşunu!

Trabzonlu olan Serkan Çalık, 24.69 metreden savurduğu ve 103.5 km'lik hıza ulaşan sert vuruşuyla fileleri havalandırdı, 'Görevimi yaptım' dedi. Canlı yayında da Hasan Şaş'ın elini öptü.

Karl Heinz Feldkamp'ın çok istediği ve kadroya kattığı Serkan Çalık, Alman çalıştırıcıyı mahcup etmiyor. Galatasaray'a geldikten sonra ailesinin Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinden olduğu için 61 numaralı formayı sırtına geçiren 21 yaşındaki oyuncu, bordo mavilileri yıkan isim oldu. 24.69 metreden attığı ve 103.5 km'lik hıza ulaşan şutuyla fileleri havalandıran 1.67'lik genç yetenek, Almanya'da doğduğunu söylerken, maçla ilgili olarak şunları söyledi: "Hocamız cuma günü oynayacağımı söyledi. Gençlerbirliği maçındaki performansımı Trabzonspor karşısında da oynamamı söyledi. Ben de görevimi yaptım."

"Kim olduğunu bilmiyordum"
Kalli'nin kendisini izlediğini ve istediğini sözlerine ekleyen Serkan Çalık, hızını yeteneğine bağlarken, Bundesliga'da kendisi gibi 2-3 oyuncu olduğunu belirtti. Serkan, televizyonda yapılan canlı yayında yanına gelen Hasan Şaş'ın elini röportajdan sonra öpüp başına koyarken, milli oyuncu, "Geldiğinde kim olduğunu bilmiyordum ama gelince neler yapabileceğini bizlere gösterdi. Formayı hak etti" dedi.

Geri Dön