HABER

Trabzonspor yönetimine istifa çağrısı

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor'u başarıya taşıyacağını söyleyenlerin kulübün itibarıyla oynadığını belirterek "Mevcut yönetimin onurlu bir şekilde köşesine çekilmesini istiyoruz" dedi.

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, derneğin İstanbul'daki merkezinde yaptığı basın açıklamasında, sezona şampiyonluk hayalleri kurarak başlayan Trabzonspor taraftarının yaşadığı hayal kırıklığını tarif edemeyeceğini ifade etti. "Gözü zirvelerde olan bizler için aşağılarda dolaşmanın ne kadar acı olduğunu sizlere anlatamam" diyen Hatayoğlu, İstanbul'da milyonlarca taraftarın işte o tarif edemeyeceği acıyı bu günlerde yaşadığını söyledi.

Şampiyonluklar kazanan takımın artık ligden düşmemek için gayret gösterdiğini belirten Hatayoğlu, şöyle konuştu: "Özür dilerim gayret bile gösteremiyor. Hangi formayı giydiğinin farkında olmadan, öğle şekerlemesi gibi maça çıkan oyuncular ve onları komuta eden hocaları bir tarafa, tribünden hangi takımın başkanı ve yöneticisi olduğunun farkında olmayan sözde yönetici ordusuyla geldiğimiz duruma şaşırmıyoruz. Hoca değişikliğiyle koltuklarda kalma sürelerini uzatan yönetim kuruluna ve o kurulun başkanına sesleniyoruz. Burası İstanbul Büyükşehir Belediyespor değil. 8 milyonluk camiadan bahsediyoruz. Kimse 8 milyon taraftarının moral değerleriyle oynayamaz. Kimse bu takımın tırnaklarıyla kazandığı itibarı ayaklar altına alamaz. Biz onları bu kulübü yönetsinler diye seçtik, ama gördük ki itibarımızı dahi yönetemiyorlar. Böyle çapsız yönetimler tarihte hak ettiği yeri alır. Delegenin başaracak diye görev verdiği mevcut yönetimin onurlu bir şekilde köşesine çekilmesini istiyoruz. Kendi işlerinin başına dönsünler. Trabzonspor, kimsenin kendini ispat etme, gösterme, şov yeri değildir. Şovlarını yaptılar, kendilerini de tanıdık, artık bu camianın yakasından düşsünler"

Teknik Direktör Ziya Doğan ve futbolcuları da ağır bir dille eleştiren Hatayoğlu, Lazaroni'nin ardından kurtarıcı gözüyle bakılan Ziya Doğan'ın takımın geldiği noktada baş sorumlu olduğunu öne sürdü. 'Yerlidir, bizdendir anlayışının kurbanıyız' diyen Hatayoğlu, şöyle konuştu: "Zamanında Konyaspor soyunma odasında bizi yalnız bırakan bir hocanın bizi getirdiği noktaya şaşırmadık desek yeridir. Ziya Doğan, bizden olması, adam olması ile gündeme geldi ama hocalığıyla hiçbir zaman ön plana çıkamadı.

Biz adam gibi adam değil, adam gibi hocalarla çalışmak istiyoruz. İşi bilen, futbolu bilen, bu takıma artı değerler kazandıracak hocalarla yürümek istiyoruz. Al Lazaroni'yi vur Ziya Doğan'a. Ne farkları var ? Biri Portekizce, diğeri Türkçe konuşuyor. Trabzonspor'daki sorun işte bu lisan farkından daha derindir"

Bordo-mavili futbolcuları da sorumsuzlukla suçlayan Hatayoğlu, "Trabzonspor forması ilk 5'e oynar. Giden oyuncularla gelen oyuncuları karşılaştırıyoruz, keşke gitmeselerdi diyoruz. Mehmet Yılmaz'ı, Adem Koçak'ı mumla arıyoruz. İki senede takımın ne hale geldiğini görüyoruz. Türkiye Kupası'nı alan, ligi ikinci bitiren takımın oyuncularıyla bu oyunculara bakıyoruz arada yetenek farkı var. Şimdiki oyuncular daha yetenekl, ama galiba daha ruhsuz. Nerede olduklarının farkında değiller. Onlara bunu hatırlatmak da bizim boynumuzun borcu olsun" ifadelerini kullandı.

Bu arada İstanbul 1967 Trabzonsporlular Derneği'nin Aralık ayındaki mali kongrenin seçimli kongreye dönmesi için çaba göstereceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön