HABER

Tren kazası nasıl oldu?

TCDD İstanbul Bölge Müdürü Hasan Gedikli, eydana gelen ve 1 makinistin hayatını kaybettiği 14 kişinin ise yaralandığı tren kazasının ardından olay yerinde incelemelerde bulundu.

BİLECİK (İHA) -TCDD Bölge Müdürü Hasan Gedikli, tren kazasıyla ilgili açıklamasında, bölgede hızlı tren projesi çalışmaları nedeniyle enerjilerin kesik olduğunu ve makinelerin dizel teknolojisiyle çalıştığını belirtti. Gedikli, Eskişehir'den gelerek duran trenin sinyalizasyon sistemine girdiğinde sinyalizasyonda ışığı kırmızıya çektiğini fakat İstanbul'dan gelerek Eskişehir'e giden trenin yolu açık zannederek devam ettiğini, kazanın bu şekilde meydana geldiğini söyledi.

İstanbul'dan Eskişehir'e gelirken kazada hayatını kaydeden Hikmet Koşay'ın kontrolündeki trene çarpan trenin makinistleri R.D. ve B.K. ile ismi öğrenilemeyen bir kişi daha Vezirhan Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alınırken Koşay'ın yanında makinist olarak İhsan Efe'nin de görev aldığı bildirildi.

TCDD Bölge Müdürü Gedikli, Cumhuriyet Savcılığı ve kendilerinin kazayla ilgili soruşturma ve incelemelerinin devam ettiğini ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön