Tren raydan çıktı: 50 kişi öldü

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde bir tren raydan çıktı. İlk belirlemelere göre 50 kişi öldü.

Tren raydan çıktı: 50 kişi öldü

Kongo'nun güneydoğusundaki Tanganyika bölgesinde sabah saatlerinde trenin raydan çıkmasıyla meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre en az 50 kişi hayatını kaybetti.

İnsani işlerden sorumlu bakan Steve Mbikayi kazanın Mayibaridi kasabasında sabah üç sıralarında meydana geldiğini belirtti.

Bakan Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Hükümet adına hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileklerimizi sunuyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
böyle şeyler ya Kongo gibi az gelişmiş ülkelerde yada bizde olur..
Beyenmeyen varsa gidin başka ülkeye kimse kimseyi zorla tutmuyor
@neeee82 cumhuriyetin sizin gibilere yaşama hakkı veriyor olması en büyük hatasıdır. sizin gibilere arap gibi davranmak gereklidir de cumhuriyet te böyle bir özellik yok.
tren raydan çıktı deyince aklıma ilk önce neden Hindistan sonra Türkiye geliyor, alla alla ?
Kardeş siz ne kadar meraklısınız ülkeyi kötülemeye sadece boş boş konuşur hiç bir şey üretmezsiniz iyi araştır bakalım Amerika sevici sizin süper güç diye tabir ettiğiniz ülkede 2012,2015,2017 ve 2019 da tren raydan çıktı diye onlarca kişi hayatını kaybetmiş ve yaralanmış tabi sen ve senin gibiler onları görmez yada işitmezsiniz ama ülkede en ufak bir şey oldumu ortalığı karıştırmaktan bir numarasınız
@levent_erdal_1976 sen ne ürettin, üretiyorsun ? Hala mahkemesi görülen tren kazası, kötülediğin ABD'de olsaydı alttaki gariban memur mahkemede olmaz en tepedeki yargılanır veya istifa ederdi. Sen mi boş konuşuyorsun ben mi?
@jashua111 sen neler üretiyosun bakalım
işte biz buralarla ahbaplık kuruyoruz..bizimde onlardan pek artımız yok.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler