HABER

TRT Genel Müdürlüğü için 3 kişinin ismi Başbakanlığa bildirildi

RTÜK, TRT Genel Müdürlüğü için TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, Yrd. Doç. Dr. Süleyman Ergüner ve Prof. Dr. Erdoğan Pazarbaşı'nın isimlerini Başbakanlığa bildirdi. Şenol Göka’nın geçen istifa etmesinden sonra Bilal Erdoğan’a yakın isimlerden TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren’in getirileceği konuşuluyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Eren’in TRT Genel Müdürlüğü pozisyonuna sıcak baktığı iddia ediliyordu.

TRT Genel Müdürlüğü için 3 kişinin ismi Başbakanlığa bildirildi

TRT Genel Müdürlüğü görevine çekirdekten yetişerek 2014 eski genel müdürün vali olarak atanması sonrasında genel müdürlüğe getirilen Şenol Göka 2 yılı aşkın süredir sürdürdüğü TRT Genel Müdürlüğünden 12 Mayıs'ta istifa etmişti.

RTÜK, TRT Genel Müdürlüğü için TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, Yrd. Doç. Dr. Süleyman Ergüner ve Prof. Dr. Erdoğan Pazarbaşı’nın adını verdi. En güçü aday ise TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren gösteriliyor.

İBRAHİM EREN KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan İbrahim Eren, teknoloji ve medya alanında farklı şirket ve kurumlarda üst düzey görevlerde bulunmuştur.

Londra'da bulunan University of Westminster'dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, Türkiye'nin önde gelen kanallarından ATV ‘ de 3 yıl boyunca genel müdür yardımcılığı yapmıştır. 2013 yılından beri Türkiye Radyo -Televizyon (TRT) kurumunda genel müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir.

TRT’de, TRT 1 ve TRT World' ün de içinde olduğu 11 kanaldan sorumlu olan İbrahim Eren, Türk Telekom AŞ.’de yönetim kurulu üyeliğinin yanısıra TİAK yönetim kurulu başkanlığı ve International Emmy direktörlüğü görevlerini yürütmektedir.
İbrahim Eren evli ve 3 çocuk babasıdır.

Geri Dön