HABER

TRT'den "torpil iddialarına" yalanlama

TRT Genel Müdürlüğü, kurumun düzenlediği sınavların, ses ve kamera ile görüntü kaydı yapılarak gerçekleştirildiğini ve sınavlarda herhangi bir torpilin söz konusu olamayacağını bildirdi.

TRT, bir gazetede kurumun çeşitli kadrolar için yaptığı sınava ilişkin torpil yapıldığı iddiaların yer alması üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada, sınavlarda KPSS puanlarının esas alındığı ve başvuranlar içinden en yüksek puanlıların mülakata çağırıldığı ifade edilerek, şöyle denildi:

“TRT’nin düzenlediği sınavlar, kurumsal ve genel mevzuat hükümleri ile yerleşik Danıştay kararlarına uygun olarak ses ve kamera ile görüntü kaydı yapılarak gerçekleştirilmiştir. Sınavlarımızda her hangi bir torpil söz konusu asla olamaz. Sınavlar hakkında bugüne kadar herhangi bir itiraz söz konusu olmamıştır.”

Stajyer Spikerlik için 200 adayın mülakat sınavına kabul edildiğinin anımsatıldığı açıklamada, 10 asil ve 10 yedek olmak üzere toplam 20 adayın başarılı olabilecek iken bu sayının 6 da kaldığı da ifade edildi.

Bu durumun, sınavın objektif yapıldığının ve sadece kalifiye personelin alındığının ispatı olduğu belirtilen, açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kurumumuzun açmış olduğu giriş sınavlarının resmi sonuçları, 22/01/2010 tarihinde Merkez İlan Panosunda ilan edilmiştir. Ankara dışından sınavlara katılan adayların bilgi edinmesini

teminen internet ortamında kazanan adayların listesi bilgilendirme amaçlı yayımlanmıştır. Bir gazetenin yaptığı haberde bazı isimlerin internet ortamında referanslarıyla yayınlandığı iddia edilmiştir. Bilgilendirme amaçlı yayımlanan duyuru ile Merkez İlan Panosunda ilan edilen resmi duyuru birbirinin aynısı olup, gazetede ifade edilen isimler internet sitesine konulmamıştır."

ANKA

Geri Dön