TRT'nin kameralar Cumhuriyet Gazetesi'ne giremedi

İlhan Selçuk'un gözaltına alınmasına tepkiler dün de sürdü. Cumhuriyet gazetesi önünde binlerce kişi toplandı.

İstanbul, İzmir ve Ankara'da binlerce kişi gözaltıları protesto etti. Şişli'deki Cumhuriyet gazetesinin önünde ise yaklaşık bin kişi toplandı. Kalabalık nedeniyle gazetenin önündeki sokak trafiğe kapandı. Gazetenin ön cephesine Atatürk ve İlhan Selçuk'un dev posterleri ile birlikte dev bir Türk bayrağı asıldı. Kalabalık grup, "İlhan çıkacak, yine yazacak", "Tayyip şaşırma Menderes'i unutma", "Türkiye laiktir laik kalacak" sloganları attı. "Tayyip bizi de gözaltına al" yazılı dövizler ile Cumhuriyet gazetesi ve Atatürk posterleri taşıyan ve yakalarında Atatürk kokartları bulunan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları taşıdı.

Cumhuriyet gazetesi adına açıklama yapan yazar Şükran Somer, "İlhan Ağabey'in avukatları aracılığıyla bir mesajı var. '12 Mart'tan daha bilenmiş durumdayım' diyor. Sizi de öyle gördüm. Gazanız mübarek olsun" dedi. Somer, Selçuk'un sağlık durumunu soran gazetecilere "Avukatlarına '12 Mart'tan daha sağlıklıyım' demiş" yanıtını verdi.

TRT bahçeye alınmadı

Gazetenin bahçesine girmek isteyen TRT kameramanı ve muhabiri "Satılmış medya", "Tayyip'in televizyonu," sloganlarıyla dışarı çıkartıldı. Gazete önündeki vatandaşlar, öğle saatlerinde Taksim'e kadar yürümek istedi. Göstericiler, izin verilmemesi üzerine oturma eylemi başlattı. "Taksim Taksim" diye slogan atan kalabalık kendi aralarında bir süre konuştuktan sonra Cumhuriyet gazetesine dönmeye karar verdi.

(VATAN)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler