O fotoğrafı nedeniyle istifası isteniyor!

Kanada Başbakanı Justin Trudeau kritik seçimlere bir ay kaldığı sırada yüzünü makyajla siyahlaştırdığı bir fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından özür diledi.

O fotoğrafı nedeniyle istifası isteniyor!

2001 yılında giydiği bir Alaaddin kostümünü tamamlamak için başına beyaz bir türban bağladığı ve yüzünü makyajla koyulaştırdığı görülen fotoğraf hakkında Trudeau, savunduğu değerlere tamamen aykırı olan bu durum nedeniyle üzgün olduğunu ve o zaman büyük bir hata ettiğini kabullendiğini vurguladı.

Time dergisi, fotoğrafı Vancouverlı işadamı Michael Adamson'ın verdiğini belirtti. Dergi, Adamson'ın o zamanlar 29 yaşında olan Trudeau'nun çalıştığı West Point Grey Academy topluluğunun bir parçası olduğunu ve fotoğrafın özel okulun yıllığından alındığını açıkladı.

21 Ekim'de yapılacak seçimler öncesi ortaya çıkan fotoğraf hakkında Ipsos kamuoyu araştırma şirketinin tepe yöneticisi Darrel Bicker, "Bu resim başbakanın titizlikle çizmiş olduğu tolerans imajına tamamen zıt bir görüntü veriyor. Bu kendisi için de partisi için de hiç de iyi bir durum değil." sözlerini kullandı.

Kanada resmi olarak çok kültürlülük politikasını savunuyor ve istatistikler ülkedeki her 5 kişiden birinin Kanada dışında doğduğunu gösteriyor. Trudeau'nun kabinesinde de 3 Hindistan kökenli bakan bulunuyor.

MUHALİFLERİ ELEŞTİRİ YAĞMURUNA TUTTU

Trudeau'nun seçimlerdeki en büyük rakibi olan muhafazakar lider Andrew Scheer fotoğrafın kendisini şoke ettiğini ve hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

Scheer "Yüzünüze siyahlaştıran makyaj yapmak bir toplumla açıktan dalga geçmek ve ırkçılık yapmaktır. Kanadalılar bu akşam ülkeyi yönetmeye layık olmayan birinin ikiyüzlülüğüne şahit olmuştur." ifadelerini kullandı.

İstifa çağrılarını önemsemeyen Trudeau "Kanadalılardan yaptığım şey için beni affetmelerini isteyeceğim... Aptalca bir şeydi. Kendi kendimi hayal kırıklığına uğrattım ve yaptığım şey için kendime çok kızgınım." sözlerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
adamlardaki siyasi terbiyeye bakın. yüzünü boyadığı için milleti adına özür diliyor, bundan utanç duyuyor. bizimkiler de milletin malını, parasını yedi ceddine yetecek kadar çaldığı halde hala koltuklarında pişmiş kelle gibi sırıtıyor.. tabi millette bu yüzsüzleri alkışlamakla meşgul..
Ne varki bunda? adam çalıp çırpmıyor ülkesinin dna larıyla oynamıyor. önemli olan o
Trump in Avrada iş koyarsan daha nelerini cikarirlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler