Trump, BM temsilciliği görevine adayını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, istifasını kabul ettiği ülkesinin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley'in yerine kimin atanacağı yönündeki tartışmalara ilişkin, "Ivanka (Trump) da olurdu ama 'kızına iltimas geçiyor' derler." ifadesini kullandı. Trump, BM Daimi Temsilcisi olarak Dina Powell'ı düşündüğünü söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley'in istifasının ardından Beyaz Saray'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bu göreve kızı Ivanka Trump'ı getirmeyi düşünüp düşünmediğinin sorulması üzerine Trump, "Ivanka da olurdu ama 'kızına iltimas geçiyor' derler." yorumunu yaptı.

Kızını BM Daimi Temsilciliğine getireceği yönündeki iddiaları reddeden Trump, özellikle ABD medyasının güçlü bir aday olarak öne çıkardığı eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Dina Habib Powell'ı bu görev için değerlendireceğini dile getirdi. Trump, "Dina kesinlikle değerlendireceğim isimlerden biri olacak." dedi.

Mısır asıllı, 45 yaşındaki Powell, Trump'ın başkanlığının ilk günlerinde Beyaz Saray'da görev yapmış, daha sonra ise istifa ederek Goldman Sachs Group adlı şirkete geçmişti.

Trump, dün yaptığı açıklamada, şu anda ABD'nin BM Daimi Temsilcisi olan Nikki Haley'in yıl sonuna kadar bu görevde kalacağını belirtmişti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Türkiye'de iltimas göstermez hiç bir kurum ve kuruluşlarımiz hassastır bu konuda. damadını özel kalem yapan Bld bask.goremezsin damadı bakan. kızı danışman olan göremezsin.olursa zaten. bütün kurumlarda bunun önünü kesen Esad'ın.cunku bizde bu var .başımızdan kılavuz ne yaparsa onun yolunda koşarak gitme.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler