Trump: Bu bok çukuru ülkelerden niye insan kabul ediyoruz?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Oval Ofis'te mülteciler konulu bir görüşmede sinirlenerek "bu bok çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz" cümlesini sarf ettiği bildirildi. Trump'ın bu küfürlü cümleyi Orta Amerika ülkeleri, El Salvador ve Haiti'yi kast ederek kullandığı da belirtildi.

Trump: Bu bok çukuru ülkelerden niye insan kabul ediyoruz?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Oval Ofis'te mülteciler konulu bir görüşmede sinirlenerek "bu bok çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz" cümlesini sarf ettiği bildirildi.

Washington Post gazetesinin duyurduğu haberle ilgili Beyaz Saray'dan bir yalanlama gelmedi. Trump'ın bu cümleyi Afrika ülkeleri, El Salvador ve Haiti'yi kast ederek kullandığı da belirtildi. Beyaz Saray sözcülerinden Raj Shah konu ile ilgili açıklamasında, "Washington'daki bazı politikacılar başka ülkeler için mücadele yolunu seçmiş olabilir ama Başkan Trump her zaman Amerikan halkı için savaşacaktır" dedi.

Shah açıklamasının devamında, "Başkan Trump, ulusumuza katkı verebilecek, ekonomimizi güçlendirecek ve topluma yararı olacak kişileri kabul etme konusunda kalıcı çözümler aramaktadır" dedi. Trump'ın bu sözleri Cumhuriyetçi ve Demokrat partili milletvekilleri ile "tarafsız bir mülteci anlaşması teklifi" üzerine gerçekleştirilen bir toplantıda sarf ettiği bildirildi.

Donald Trump'ın bu ülkeler yerine Norveç'ten mülteci almak yönünde bir çıkış yaptığı da belirtildi. ABD Başkanı Trump'ın birkaç hafta önce de Haitili'ler için "hepsi Aidsli" ifadesini kullandığı bildirilmişti.

'NEZAKETSİZ, BÖLÜCÜ VE SEÇKİNCİ'

Başkan Trump'ın küfürlü çıkışı sonrası Demokrat partili bazı vekiller tepki mesajları paylaştı. Maryland vekili Elijah Cummings açıklamaların affedilmez olduğunuı söylerken, Kongre'deki tek Haiti kökenli Amerikan vatandaşı olan Cumhuriyetçi partili vekil Mia Love, Trump'ın "nezaketsiz, bölücü ve seçkinci" açıklaması için özür dilemesi gerektiğini ifade etti.

Donald Trump bu hafta içinde ABD'de yaşama ve çalışma izni olan yaklaşık 200 bin El Salvadorlu'nun oturum izinlerini iptal etme kararı almıştı. El Salvadorlulara, 2001'de ülkede büyük yıkım yaratan deprem felaketinin ardından Geçici Koruma Statüsü altında oturum izni verilmişti.

Trump yönetimi dört ay önce de selefi Barack Obama döneminde, Latin Amerikalı kaçak genç göçmenlerin sınırdışı edilmesini önlemek için konulan programa son vereceğini açıklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
Haklı,doğru söylüyor.Türkiye dede kürtler ve çingeneler var.Bunlarda Türkiye düşmanı topluluktur.
@s.acilen kürtler ve cingeneler senin ananla bir münsabeti olmuş galiba ırkçı pislik sen evde gödünü büyütürken bu ülke için ölen şehit olan kürt ve çingene halk var ..
@s.acilen kürtler ve cingeneler senin ananla bir münsabeti olmuş galiba ırkçı pislik sen evde gödünü büyütürken bu ülke için ölen şehit olan kürt ve çingene halk var .
sende nasıl bi terbiye var Kürtler ne demek heryer senin tapulu malınmı yazdğına bak bide Kürtler türk düşmanı hayır senin gibi bölücülerin düşmanıdır
@s.acilen ceddini araştır kavat kim bilir hangi pisliğin dölüsün. Kürtler bu ülkenin en kadim halkıdır senin ne haddine kürtlere dil uzatmak.
@s.acilen yanlışsın senin o beğenmediğin çingeneler senin en vatansever dediğinden bile yaşadıkları bu topraklara bağlıdır, diğerlerini saymıyorum genelleme yapmamak lazım ama içlerinde kanı bozuk çok bütün kürtler böyle diyemeyiz
Her yorumun altında kürtler kürtler.. Olum işiniz gücünüz yok mu? Ama sen türk değilsin genelde senin gibi göçle gelenler şimdi türk diye geçinip milletin arasına fitne sokmaya çalışıyor yersen tabi. Git soyunu araştır sende türklük yoktur eminim zira türkler senin gibi aptal olamaz.
@s.acilen SEN NECİSİN HANGİ ÜLKENİN GÖÇMENİSİNKİ TÜRKİYEYE GELMİŞSİN. ONU BIRAK MÜSLÜMAN DEĞİLMİSİN Kİ IRKÇILIK YAPIYORSUN
Ulan bu ne rahatlık bu ne terbiyesizlik. adi insan. Ne demek lan kürtler. Anasını satayım kürtlerin ortamına girmeden şehirlerine gelmeden yemeklerini yemeden nasıl olur da yorum yapabilirsin. Terbiyesizliktir yaptığın. Ama senin suçun değil, sana bu zihniyeti aşılayan toplumun terbiyesizliği bu.
yiye yiye bok torbasina dönmüşsün trump.
ADAMSIN BE VER MEHTERİ.DEDİKTE ABD DE MEHTER YOK TABİİ.
Diğer Haberler