Trump'ın başı şimdi belada! Eski danışmanı itirafçı oldu

ABD Başkanı Trump'ın eski seçim kampanyası danışmanı Paul Manafort, hakkındaki suçlamaları kabul etmesinin ardından, Özel Savcı Robert Mueller ile iş birliği yapmayı da kabul etti. Manafort "ABD'ye karşı komplo kurmak"tan yargılanıyor.

Trump'ın başı şimdi belada! Eski danışmanı itirafçı oldu

ABD Başkanı Donald Trump'ın 2016 seçimlerinde kampanya menajeri olarak görev yapan Paul Manafort, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği yönündeki iddiaları soruşturan Özel Savcı Robert Mueller'le iş birliği yapmayı kabul etti.

Manafort, ABD'nin başkenti Washington'daki federal mahkemede hakkındaki suçlamaları kabul etmesinin ardından, soruşturmayı yürüten Özel Savcı Mueller ile iş birliği yapacağını da duyurdu.

"ABD'YE KARŞI KOMPLO KURMAK"

Özel Savcı Mueller'in ofisinden yapılan açıklamada, Manafort'un bugün federal mahkemede yapılacak duruşmaya iki suçunu kabul ederek gireceği açıklanmıştı.

Manafort'un kabul ettiği suçların "ABD'ye karşı komplo kurmak" ve "ABD Adaletine karşı şahitleri ayartmak" olduğu bildirilmişti.

ESKİ AVUKATI DA SAVCIYLA ANLAŞMIŞTI

Trump'ın eski avukatı Michael Cohen de geçen ay New York'taki federal savcılarla anlaşma yoluna gitmişti.

Cohen, "vergi kaçırma", "banka dolandırıcılığı" ve "seçim kampanyası finansmanında usulsüzlük yapma" suçlamalarını kabul etmişti.

ABD'de Trump'ın seçim kampanyasında usulsüzlük bulunduğu gerekçesiyle görev yapan isimler, FBI tarafından sorgulanmaya devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
KİM NE YAPARSA YAPSIN AMA BİZ AMERİKAYLA İYİ GEÇİNELİM HAYATTA İNSANIN GÜÇLÜ BİR ARKADAŞI OLMASI GÜZELDİR
sonu kaddafiden saddamdan beter olcak o andırın
Bu kadar üzerine varmayın sonra dünyanın dengesini bozar. Akıllıdır ne yapsa yeridir. Deyin gitsin .
İpini çektiler andavalın erken öten horozu keserler demiş atalarım obama döneminde gizli gizli yürütülen her işi reklam ettiği gibi rahip konusunda bile anlaşma yapamadı hükümetle rezil etti abdyi dünyaya beter olun florence kasırgası gibi nice felaketler sizi bekliyor daha ..
Bu adam yargılanır ve azledirse abdnin sonunun başlangıcı, dünyanın ise ayağa kalkacağı günlerin başlangıcı olacak. Üzerine bir de doğal afetler yaşamaya devam ederlerse 1 sene içerisinde tüm dengeler degişecektir.
TRUMP AMERİKANIN BAŞINA GELM,İŞ EN BÜYÜK FELAKET OLDU
ne kadar boş konuşan var şu mynette...bildinede atıyor bilmedinede.
Müstahak bunlara kendi kendileri ile uğraşsınlar da dünya az rahat etsin
Diğer Haberler