Trump'ın damadına Cemal Kaşıkçı suçlaması: Bir ölüm listesi vermiş olabilir

ABD Temsilciler Meclisi Teksas Vekili Demokrat Joaquin Castro, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner'in, "Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili olabileceğini" iddia etti.

Amerikan CNN televizyonuna konuşan Castro, 'ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner 'in, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili olabileceği' yönündeki iddiasını desteklemek için birçok delil olduğunu ve medyada da birçok haberin yer aldığını ileri sürdü.

Kushner'in Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a bir suikast listesi verdiğine ilişkin iddiaları hatırlatan Castro, "Jared Kushner, ABD istihbaratı üzerinden, Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Salman'a bir ölüm listesi, bir düşman listesi vermiş olabilir ve Prens de bunun üzerine hareket etmiş olabilir" ifadesini kullandı.

Castro, bu iddiaların araştırılması için Kongre'ye çağrıda bulundu.

TWIITTER'DAN AÇKLAMA YAPTI

Twitter hesabından da bir açıklama yapan Castro, sözlerinin yanlış anlaşıldığını savundu.

Castro, "Açık olmak gerekirse Jared Kushner'i herhangi bir şey azmettirmekle suçlama gibi bir niyetim yok. Ortaya çıkan haberler üzerinden Kongre'nin, ABD istihbaratının Suudi Arabistan'a Kaşıkçı'nın siyasi infazına yol açan bir bilgi verip vermediğine dair soruşturma açmasını talep ediyorum." paylaşımında bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
sayın KAŞIKÇI yı boşuna Türkiye’ye göndermediler zaten bunlar
Yeni trend oğlunu seçemezsin ama damadını secebilirsin sanirim
Doğru. Belki büyük bir kısmımız artık çok kötü besleniyoruz ama Türk halkı aptal değildir, asla da uyuttuklarını sanmasınlar. Bizlerde uzayda yaşamıyor, gözümüzün önünde yaşanan rezaleti, günlerdir sergilenen tiyatroyu büyük bir dikkatle, sabır ve esefle izliyoruz. Çevirilen pis dolapların, nasıl hızla karanlığa sürüklenmeye çalışıldığımızın gayet iyi farkındayız. Laik, demokratik TC'ne ve onurlu Türk halkına, adalet ve emniyet sistemine bir kez daha indirilen ağır darbeden, bu rezaleti yaşatanlardan bir kez daha utanç duyuyoruz. Niye sürekli hata yapılıyor ve Türk halkı ağır bedel ödüyoruzki?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler