Trump, ‘seçimlere müdahale’den sorumlu ülkelere yönelik yaptırım kararnamesine imza attı

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimlere müdahaleden sorumlu ülke ya da aktörlere yönelik yaptırım uygulanmasını öngören kararnameyi imzaladığını açıkladı.

Trump, ‘seçimlere müdahale’den sorumlu ülkelere yönelik yaptırım kararnamesine imza attı

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tarafından yapılan açıklamaya göre ABD Başkanı Donald Trump, "seçimlere müdahale eden yabancılara yaptırım uygulanmasını" öngören tasarıyı onayladı.
Trump tarafından onaylanan tasarıyla birlikte ABD seçimlerine karıştığı söylenen kişi veya kurumlar cezalandırılabilecek.

İzin verilen yaptırımlar arasında varlıkları dondurma ve ABD mali sisteminin dışında tutulma da yer alıyor.

Bolton, yaptırımların ABD içerisine propaganda yapan kişi ve kurumlara da getirilebileceğini açıkladı.

Okuyucu Yorumları 11 yorum
16.yy' ın Kanuni Sultan Süleymanın gücü ne ise 21.yy gücü de benzer şekilde Trump...Sultan Suleyman nasıl ki bir mektupla Almanya Fransa savaşını bitirip zindanda mapus kalan kralı cıkarabiliyorsa bu adam da aynı güçle Dünya ile oyuncak gibi oynuyor..biz beddua edecegimize calışalım, üretelim, sanayileşelim, bilim ve teknolojileşelim, ranttan ve kul hakkından ve kula kulluktan uzaklaşalım inanin 2.Dünya savasından cıkan Almanya Japonya nasıl bu seviyeye yükseldiyse biz de yapabiliriz...muhtac oldugumuz kan damarlarimizda mevcut..yeterki bunu gercekten kullanacak yöneticilerimiz gelsin başımiza
Bizim yaptırımlardan ses yok anlaşılan rahipin sözü verilmiş anlaşma bitmiş !!!!!!!!!!!!!!!
istediğini yapıyor neden borc batağında değil ülkesi ve teknolojide çok ilerdeler , kimsede ses çıkaramıyor !
@komser393 işte siz bu kadar araştırmadan işkembe den atıyorsunuz su anda ABD nin borcu 20 trilyon dolar yillik cari açık 800 milyar dolar bu 2017 verisi bunu değişen Fed başkani acikladi aç interneti bak işkembeçi
@ym16 amerika istedigi kadar para basabiliyor, karsiliksiz, sen basamiyorsun, sen dolar rezervin kadar tl basiyorsun, yani tl merkez bankasindaki dolarlarin karsiligi, fark orada..
ÇİN BÜTÜN DÜNYANIN EKONOMİSİNİ BOZDU AMERİKADA ÖNLEMİNİ ALIYOR ASLINDA BÜTÜN MESELE BU! BİZDE ÖNLEMİMİZİ BİR AN ÖNCE ALMALIYIZ ACİLEN !!!!!!!!!!!!!!!!
ABD ye gelen en büyük felaketsin trump ne ABD nede dünya seni unutmayacak
Çin ,Rusya ve İran dünyanın ekonomisini bozdular.Barışçı dünya lideri yiğit adam sayın Trump ise bu durumu düzeltmeye çalışıyo.Türk dostu Trump'a destek vermek her Türk yurttaşın vazifesi olmalıdır.
iste cehalet budur ey halkim uyu medya karalasin. adamin yaptigi yaptirim ulkesindeki esnafin hosuna gidiyor cunki disaridan pahali mal girerse talep azalir ulkedeki esnaf kendi dukkani kazanir kendi mallari rekabete girmez .ama bizimkiler bilmiyorki dana yi bile kasaptan ucuza vermek icin ithal ediyoruz. simdi anladinizmi adamin ulkesindeki yaptirim neymis
ölümü yakın bunun!
Kainatta varolan herşeyin mutlaka bir başlangıcı birde sonu vardır, bu ilahi bir gerçektir ve insanoğlunun değiştirebileceği bir olguda değil, tıpkı Medeniyetlerin, İmparatorlukların, Kırallıkların ve Devletlerin önce var olup bir süre sonrada yok olup gittikleri gibi, Amerikanında bir başlangıcı olduğuna göre mutlaka birde sonu var, O'DA ÇOK YAKIN, bunu nerden biliyorsun derseniz, o Medeniyetlerin, İmparatorlukların, Kırallıkların ve Devletlerin yok olma sebebini iyi bildiğim için, Çünkü hepside kendilerine biat etmeyen diğer toplulukları öldürüp yok ettiler, Bu Kısır Döngü devam ediyor.
Diğer Haberler