Trump'tan dikkat çeken 'Yeni Zelanda' açıklaması

Yeni Zelanda'daki saldırı için "Berbat bir şey" değerlendirmesinde bulunan ABD Başkanı Donald Trump'ın, "terör" kelimesini kullanmaması dikkati çekti.

Trump'tan dikkat çeken 'Yeni Zelanda' açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin, "Berbat bir şey" değerlendirmesinde bulundu.

Trump, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ilişkin değerlendirme yaptı.

"BERBAT BİR HAREKET"

Saldırının "beyaz ırkçılık" söyleminin artışıyla ilgisinin olup olmadığıyla alakalı soruya Trump, "Bence hayır, çok ciddi sorunları olan küçük bir grup olduğunu düşünüyorum. Eğer Yeni Zelanda'da olanlara bakarsanız, muhtemelen durum budur. Konu hakkında henüz çok şey bilmiyorum." yanıtını verdi.

Saldırıyı düzenleyenlerin yazdığı manifestoyu görmediğini dile getiren Trump, "Berbat bir hareket" demekle yetindi.

Trump'ın saldırıyı "Berbat, berbat bir şey" sözleriyle tanımlarken "terör" kelimesini kullanmaması dikkati çekti.

Saldırıyla ilgili ilk açıklamasında Trump, "Müslüman" kelimesini kullanmamamış, taziyede bulunmuştu.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı esnasında on dakika arayla iki camiye düzenlenen silahlı saldırıda 49 kişi yaşamını yitirdi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
En büyük terör sensin trump..!
@kasimoglu21 Dünya'da Tramp'ın Başkan olmasını isteyen nadir ülkelerden biriside AKP'dir. O dönemdeki haberlere bakın. Hillary Clinton için FETÖ'cü o seçilmesin diye lobi yapıyorlardı. Kankiler arasında olur böyle şeyler yani...
BU SARI KAFA VE TAYFASI MÜSLUMANLAR KAZANMASIN BUYUMESİN GELİŞMESİN DİYE UĞRASIYORLAR SADECE !!!!!!
en büyük islam düşmani abd dir ama ne yazıkkı başta suudiler olmak üzere bütün müslüman ülkeler abd nin sözünden çikamiyor
Diyemez çünkü arkasında ki güçlerden biride ABD yani emperyalist güç
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler