Trump'tan 'Kürtlerle değil PKK ile iş tuttuk' paylaşımı

ABD Başkanı Donald Trump, eski Başkan Obama döneminde ABD'nin Suriye'deki Kürtlerle değil, PKK ile iş tuttuğu yönündeki bir içeriği, Twitter hesabından paylaştı.

Trump'tan 'Kürtlerle değil PKK ile iş tuttuk' paylaşımı

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabında, Hudson Enstitüsü Kıdemli Orta Doğu Uzmanlarından Michael Doran'ın ABD'nin Suriye kararına destek veren paylaşımlarına yer verdi.

Başkan Trump, Dorian'ın yaptığı "Obama döneminde Kürtlerle değil, müttefikimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin can düşmanı olan PKK ile iş tuttuk. Bu politikayla Türk-PKK savaşının tohumlarını ekiyor, aynı zamanda Türkiye'yi Rusya'nın kollarına atıyorduk." paylaşımını retweet etti.

Trump, Dorian'ın Ocak 2018'de Washington'da katıldığı bir panelde, Anadolu Ajansının (AA) çektiği videoyu kullanarak, "Suriye'nin kuzeyinde gördüklerinize şaşırıyor musunuz? Ben şaşırmıyorum. Ocak 2018'de Obama'nın bizi Türkiye'ye ilişkin koyduğu ikilemi açıklamıştım." paylaşımına da sayfasında yer verdi.

Söz konusu paylaşımlar, kısa sürede binlerce beğeni ve retweet aldı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
jeton yeni düştü..
Orta doğudaki olaylar, Beni Dinden, İmandan çıkardı... Bu Bölgede Ölenlerin hepsi Müslüman..! Amerika Nereeeee, Suriye Nere..!? Akıllılar, Aptalları dövüştürüyor. Acaba, Yanlışlarından dönüp, Akıl yolunu bulacaklar mı..? Bakalım Nereye kadar, Bakalım NE ZAMANA KADAR..?
Eset teröristtir diyen Bir kişi şimdi görüyor mu: Bu konuşan tehdit ediyor,hadi bunada söyle...Kahramanlık para ile değil.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler