TSK: Cezalandırıcı mahiyette karşılık verildi

Sınırdaki çatışma Ceylanpınar'da korku ve gerginlik yarattı, Genelkurmay açıklama yaptı. Ceylanpınar İlçesi'nde yaşayan bazı aileler eşyasını toplayarak Şanlıurfa'ya göç etmeye başladı.

TSK: Cezalandırıcı mahiyette karşılık verildi

Suriye'nin Türkiye sınırında bulunan Rasulayn kentinde PYD ile El Nusra arasında şiddetli çatışmalar sabaha karşı yeniden başladı. PYD'liler Türkiye sınırına sıfır noktaya havan kurarak atış yaptı. Gerginliğe Türk askeri yanıt verdi. Genelkurmay'dan yapılan açıklamada ''Ceylanpınar'da Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı, ağır makineli tüfek ile cezalandırıcı mahiyette misliyle karşılık verildi'' dendi. TSK ilk kez bir açıklamasında 'cezalandırıcı' kelimesini kullandı. Daha önceki açıklamalarda 'miliyle karşılık verildi' ibareleri kullanılıyordu.

Suriye'nin Rasulayn İlçesi'nde geçen 16 Temmuz'da El Nusra ile PYD güçleri arasında çatışma çıktı. 19 gündür süren çatışmalarda Ceylanpınar'da tedirginlik yaşanırken, sınır hattında zırhlı araçlarla önlemler arttırıldı. Birkaç gündür sessizliğin hakim olduğu Rasulayn'da, dün gece havanın kararmasıyla El Nusra cephesi ile PYD güçleri arasında çatışma başladı.

Ara ara silah seslerinin duyulduğu çatışmalar sabah saatlerinde şiddetlendi. Çatışmalar sırasında atılan havan mermileri nedeniyle Rasulayn'da dumanlar yükseldi. Top ve silah sesleri Ceylanpınar'da tedirginliğin yaşanmasına neden oldu. Türkiye sınırına yaklaşık 50 metre uzaklıkta süren çatışmalarda, doçka ve havan mermilerinin kullanıldığı görüldü.

TSK'DAN AÇIKLAMA: CEZALANDIRICI MAHİYETTE MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ

Genelkurmay, Ceylanpınar'da Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı ağır makineli tüfek ile cezalandırıcı mahiyette misliyle karşılık verildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:
"Türkiye-Suriye hududunda 3’üncü Hudut Alay Komutanlığı Cenkeser Hudut Karakolu sorumluluk sahası Ceylanpınar/Şanlıurfa'da, saat 20.20 sularında, Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı, Cenkeser Hudut Karakolu Merkez Kulesinden, daha önce belirlenen hedeflerden merminin geldiği tahmin edilen kontrol noktasına piyade tüfeği ile 15 el atış ve karakolun 1150 metre güneyinde bulunan bir mevziye, ağır makineli tüfek ile cezalandırıcı mahiyette misliyle mukabele kapsamında 25 el atış yapılmıştır."

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 85 yorum
aŞıRı dincilerden her daim zarar geLmiştir..yoBazlıGın büYümesine daa fazla izin vermeden vuRmak LazıM.
evet haklısın.filiztinde aşırı yahudi dinciler,duriyede aşırı şii ler,arakanda aşırı budistler.bizde aşırı ataistler müslümanlara zarar vermnekte
ONLAR AYRI DEVLET İSTEMİYOR AMA TERTİOMERTİO SEN İSTİYORSAN BAŞKA YANİ PYD Lİ İSEN.
Din Allahın koyduğu kurallardır, aşırı dinci diye bir sapıklık yoktur ya allahın koyduğu kurallara uymaya çalışanlar vardır ya da reddedenler. tertiomertio sana tavsiyem allahın koyduğu kurallara uymaya çalış çünkü ölümden sonrası da var.
25+15 adet mermiyle çok fena cezalandırmışlar.yazıklar olsun tsk.
senın mermı dedıgın su tabancası degıl. ağır makınelı tufek gormemıssın sen . cahil cahil yorum yapıyorsun ıste.. cahılsın...
ÜLKÜCÜLER !!!!!!! VATANSEVERLER !!!!!!!!!! MİLLİYETÇİLER !!!!!! ATATÜRKÇÜLER !!!!!!!! ERGENEKON DESTANINI TERÖR ÖRGÜTÜ DİYE YUTTURUP, NE KADAR AKP MUHALİFİ MİLLİYETÇİ, VATANSEVER VARSA SİLİVRİ DE ÇÜRÜTÜP ÖLDÜRMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI 5 AĞUSTOSTA TOPYEKÜN SİLİVRİ DEYİZ. KIRMADAN DÖKMEDEN DEMOKRATİK PROTESTO HAKKIMIZI KULLANIYORUZ....
kimlerin köpeğisin lan.vatansız moron sizleri organize edenler belli.
Tsk artık açıklama yapmasa daha iyi olacak.Çünkü gerçekten komik oluyor artık.Söyleyecek söz,yazacak yorum bulamıyorum.Yazık oldu ülkeme.Ayrıca TSK gibi güçlü olduğunu düşündüğüm kurumdan böyle basit yorumlar gelince korkum dahada artıyor.Misliyle kelimesini yıllardır sık sık duyuyoruz.Pkk yada defalarca misliyle ceza vermiştiniz ama adamların Güneydoğuda yaptıklarını içimiz kan ağlayarak takip ediyoruz.
önceden bunlarda olmuyordu tam tersi kendi komutanlarımız yaptırıyodu bunları kendi askeirmizi tuzağa düşürdürüyodu hiç olmazsa bu şu anda olmuyor.
hükümetlere karşı kafa tutunca mı güçlü oluyor sence TSK bence alınan yetkiye dayanarak suriyeye girmeli ve durumu düzeltip çıkmalıdır.
TSK nın güçlü olduğunu ne zaman hissettin çok merak ettim, sen askerlik yapmadın herhalde, dışardan bakınca çokmu güçlü görülüyordu, Çanakkale destanı yazılalı ve Kurtuluş savaşı geçeli çok oldu, o zaman yemeye ekmek bulamayan vatan evlatları yok artık, sen hiç zayıf komutan gördünmü, hepsi yağ bağlamış, ye iç yat, teröristin geçtiğini görüp ateş etmeyen asker vazifesini yapıyormu sayılır, bu bugünkü mesele değil, bu bugünkü iktidarın çıkardığı bir mesele değil, bu meselenin başlangıcına bakmadan, o günkü gelişmeleri bilmeden çözülecek basit şey değil. Basit düşünenler çözemedi zaten unutma.
tsk da hep karşılık veriyor ama nedense hiç ölüm yok allah allah acaba mermileri kağıtıttanmı anlamadım....
evet onlatr ancak vatandaşına mermi sıkar yabancı ülkelere değil tsk bitti akp fazizimi başladı ama onlarda vatandaşına gücü yetiyor yabancıya değil alçaklar ermenistana misliyle cevap versin götü sıkar erkeklerse bir denesinler
Kuru sıkı olama ihtimali yüksek bence.
Söyleyecek söz,yazacak yorum bulamıyorum.Yazık oldu ülkeme.Ayrıca TSK gibi güçlü olduğunu düşündüğüm kurumdan böyle basit yorumlar gelince korkum dahada artıyor.Misliyle kelimesini yıllardır sık sık duyuyoruz.Pkk yada defalarca misliyle ceza vermiştiniz ama adamların Güneydoğuda yaptıklarını içimiz kan ağlayarak takip ediyoruz.
BEN ARTIK BU ORDUDAN GERÇEKTEN UTANIYORUM.
bende kardesım...25 adet mermı atmışlar..muhahahahhahahaaa
niye darbe yapmıyor diye mi?
aferin tsk hanimiş tsk karşılık ver tssk eskiden çok güvenirim ama artık tayiypin oyuncağı tsk vatan aşoğı genrallerin hapsie atılamsını engelemelyn sesini çıakrmaun tsk ferin akrşılık verin pkklıalra bakın akpkk nın emriyle msülüman ülkeye saldırın sımnırdaki pkllılar burası krüsdistan dieyen halkın önünde korkudan kaçın akpnin emriyle suriyey saldırın
TSKNIN AÇIKLAMASINI BEĞENMEYENLER.ONLARIN AMINAKODUKMU YASSAYDI ACABA TSK.RESMİ KURUMUN RESMİ Bİ DİLİ VAR O DİLDE KONUŞUR.SİZİN BEĞENMENİZ İÇİN ŞİİR YAZACAK HALİ YOK
kardeşim senin anlından öpeyim ya. valla helal. en doğru sözü söylemişsin ama bazı zevzekler var illa onların anlayacağı dilde yazıların yazılmasını istiyorlar.
YAZDIĞINI BİR DAHA OKUSUNA ....ANLAYABİLECEKMİSİN BAKALIM.
Bu belayı tayyip nsardı başımıza temizlersin şimdi ettiği poku.
eyer sen kürtlerin bulunduğu mevzilere ateş edersen sen ikilk yaparsın resulayn kasabası kürt kasabasıdr.ceylan pınarın bi parçasıdır senin görevin o kafir el nysra teroristlerine hedeflerini vurman lazımdr.kürtlerle senin ne işin var.onlar ülkelerini savunuyorlar .aam o burleri nerden getirdinz başımııza bela ettinz.tvlerden görüyoruz sizn burda kürd düşmnanlığınız alenidr.bence biz biri olmalıyız.
hastir lan dümbük, sizi gidi fırdat düşmanları sizi. el nusra gelsin hakkınızdan
TSK'DAN AÇIKLAMA: CEZALANDIRICI MAHİYETTE MİSLİYLE KARŞILIK VERİLmiş miş :))) siz kimsiniz olum karşılık vereceksiniz.ilk önce memleketinizin içindeki teröriste karşılık verinde adam sayalım :)
emınım misliyle karşılık vermişizdir akp hükümetinin gucu sadece çapulculara yetiyor
kork bizden PKK, üçbuçuk at ESAD,, Dosta güven düşmana korku veren Türkiye geliyor... (Bende bişey oldu sandım adamlar demli çaylarını yudumlamıştır)
cezalandırıcı mahiyette 25 el atış haaa... valla çok büyük ceza vermişiz.. Belki ilerde pkk militanlarını tek ayak üstünde durma cezasına bile çarptırabiliriz. Adamlar göz göre göre şov yapıyorlar. Sınırımıza tank getirip bayrak açıyorlar sınırımızda havan kurup bakın ne güzel mesaj veriyorlar bizim verdiğimiz cezalandırıcı yanıta bakın
sizin derdiniz tsk ile ilgili değil. sizin derdiniz. iki tane kürdün bir araya gelmesi. sözde kardeşsiniz ya.. bi tarafınıza dokumuyor. ama merak etmeyin allah belanızı verecek bunlar iyi günleriniz.. siz alışmışsınız kürtleri ezmeye..,,,
kürtleri ezen pkk dır ama anlarmısınız bilmem.kürt hakları kisvesi altında başka dümenler dönüyor sizde alet oluyorsunuz pkk olmasa dogu bambaşka olurdu şimdi
ÜLKÜCÜLER !!!!!!! VATANSEVERLER !!!!!!!!!! MİLLİYETÇİLER !!!!!! ATATÜRKÇÜLER !!!!!!!! ERGENEKON DESTANINI TERÖR ÖRGÜTÜ DİYE YUTTURUP, NE KADAR AKP MUHALİFİ MİLLİYETÇİ, VATANSEVER VARSA SİLİVRİ DE ÇÜRÜTÜP ÖLDÜRMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI 5 AĞUSTOSTA TOPYEKÜN SİLİVRİ DEYİZ. KIRMADAN DÖKMEDEN DEMOKRATİK PROTESTO HAKKIMIZI KULLANIYORUZ....
Kurşunu atanların, PYD güçleri olduklarını düşünmüyor.. bizzat elkaide denen "nusra" köpeklerinin "TÜRKİYE" ile PYD güçlerini karşı-karşıya getirmek için yapmış olduklarıbir SOYSUZLUK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR.. elkaide denen SOYSUZLARIN TEK,TEK KESİLİP, CEHENNEME YOLLANACAKLARI, GÜNLER ÇOK YAKINDIR!..
elkaideyemi pkk yamı saldırıyorsun. fikrin ve zikrin belli
aha bi terörik daha pyd ile Türkiyemi yan yana koymus sen kimsin la gentialman? makadosman? yaprrrakmülayim?
yalak
Vay vay cezalandırıcı mahiyet adı altında sınırı kasıp kavurmuşuz...
sizin derdiniz tsk ile ilgili değil. sizin derdiniz. iki tane kürdün bir araya gelmesi. sözde kardeşsiniz ya.. bi tarafınıza dokumuyor. ama merak etmeyin allah belanızı verecek bunlar iyi günleriniz.. siz alışmışsınız kürtleri ezmeye..
Gönül avuntusundan başka bir şey değil, yasak savmak... Girin alın da bu olay kökünden bitsin. 3-5 çakala esir bir Türkiye istemiyoruz.
Eyvah, Yine böceklere ve (isabet ettiyse) ağaçlara yazık oldu desenize.. adamlar sizden korksa kıçınızın dibinde savaşıp topraklarınızı top-havan ateşine tutarlar mı.. Bugünkü haliyle bizim TSK'yı görünce, insan Muz Cumhuriyetlerinin ordularını aramadan edemiyor.. Vah Atatürküm vah! kemiklerin nasıl sızlıyordur.. düşünmesi bile korkunç..
gerici yobazlığa(akp) ve kürdistan silahlı kuvvetlerine (pkk'ya) yenilmiş..abd,ab ve israil tarafından kafasına çuval geçirilip tenhada halledilmiş ne idüğü belirsiz orduya da bakın hele ''cezalandırıcı'' atış yapmış!!!!şaka gibi
40 el atışla müthiş ceza vermişiniz çok korkmuşlardır valla
Tsk'ya laf atan geri zekalı zihniyet. İnsanlar ve kurumlar yetkisi dahilinde müdahale eder. Eğer bir savaş durumu olursa gerçek gücümüzü görürsünüz. Kimse çografya'yı bilmeden düşmanı tanımadan boş konuşmasın Rasulayn, El Aynel arap ve diğerleri inanın F-16'lar yarım saatte taş üstünde taş bırakmazlar. günü geldinde görürsünüz. Unutmayın Ordu bu ülkenin Namusu ve şerefi biz vardı sizler orda rahat rahat yorum yapıyorsunuz. yaşasın TÜRK ORDUSU...
Misliyle karşılık verilmiş miş miş kimse bu sözlere inanmıyor artık somut şeyler söyleyin herhalde sadece kuru gürültü havaya ateş ediyorlar çünkü ne hikmetse onlar ateş edince askerimiz vatandaşımız ölüyor bizimkiler ateş edince saldıran taraftan kimsenin burnu bile kanamıyor ilginç.
şimbi rahat uyuyabilirim :)
TAYYIPIN.TSK.SINA BAK .zahmet olmadımı ya
suriyeye girdik şam dayız derse şaşma...
ya arkadaş ne gereksiz bir okur kitlesi var mynet'in.mahalle ağzıyla , kabarmış milleyetçi beyinle boş konuşmalar. ne kadar beyni boş, insanlığını kaybetmış kişi varsa hepsi burada taplanmış yazık...
cezalandırıcı mahiyette ateş açılmış..Kaçı isabet etti.İşe yarayacaksa canımız feda ama yok eğer o tarafa rastgele ateş açtıysanız siz onlardan çok bizi cezalandırmış oluyorsunuz .Boşa sıkmayın bari her ay maaşımızdan kesilen vergilerle ...
İstersen benim maaşı sana vereyim. Oturduğun yerden yazmak kolay gel buralara bizim yerimize sen hududu koru. bekara avrat boşamak kolay gelirmiş imdog Ha bu arada çok ta maaş almıyoruz. bunu da bilesin.
sayarak ateş ediliyor padişahın emri bu yönde sanırım
VAY ANAM BE KARŞILIK NE KARŞILIK ASKERİN KAFASINA ÇUVAL GEÇİRİRLER ESER GÜRLERİZ TIS YOK,UÇAĞIMIZI DÜŞÜRÜRLER TIK YOK,VATANDAŞIMIZI KEKLİK GİBİ AVLARLAR TIK YOK AMERİKALI SIERA İÇİN NELER YAPILDI YAPTIK KARŞILIK VERDİK HER HALDE ATARİ OYUNUNDA BATMAN I GÖNDERDİK...
Ya tsk nasil ates edebilmis karsidaki pyd lilerde hadi birisi geberirse . Hani o pisliklerin basi Geçen geldide akp ile anlasma yapip gittiya. Yazilar olsun memleketimi bu hale düsürenlere Ta askerinden politikacisina kadar. Bu ne acizlik ya ulan israili hic mi örnek almiyorsunuz ya Adam iceri giriyo bombalayip cikiyor ve erkekçe bize ates ettiler bizde geregini yaptik diyor. Yuh sizin gibi hükümete yuh sizin gibi pasalara.....
o kadar korkmasınlar canım türk askeri sınırda tererüslere gaz bombası atıyor yiyecek içecek atıyor türk halkına da öldüresiye atıyor tayıp senin esattan farkın varmı
adam öldürürüz diye korkularından havaya sıkıyolardır,yada kuru sıkı mermi kullanıyolardır..:))))bu ordudan bi halt olmaz belli oldu artık...
Yav koskoca TSK korka korka açıklama yapıyor, eğer güçlüysen çıkarsın ben bunların şöyle şöyle yaparak a. koydum dersin. Üstü kapalı açıklamalarla ancak itibar kaybediyorsunuz, yazıklar olsun. Ama Hepar geliyor Osman Paşa geliyor, Türklüğü ayaklar altına alan herkesin cezasını kesecek...
BU KAFAYLA GİDERSEK DAHA ÇOK.şey YAPARLAR ELiN ADAMI BİR VATANDAŞI İÇİN DÜNYAYI YAKIYOR, BİZ HALA MİSLİYLE KARŞILIK VERDİK DİYORLAR YA HA BİDE BOM BALADA BİDE BİZ DUYALIM ADAMLAR VATANDAŞLARIMIZI KEKLİK GİBİ AVLIYORLAR, biz hala misliyle cevap veriyoruz diye vatandaşları eğliyorlar, Hani ya sesmi duyuldu nereyi vurdunuz. israil bombalayınca adamlara bi daha mermimi düştü düşmez tabi adamlar hemen misliyle bombalıyorlar,biz hala misliyle cevap verdik hani nerde ,hoş bizim vatandaşımız kelledir. vur gitsin yazık.
karşılık verildi, kınandı ,mİsliyle falan filan...laf salatası adamlar uçağımızı düşürdü pilotumuz şehit oldu ne yapabildiniz?HİÇ Bomba patlattılar insanlarımızı katlettiler ne yapabildiniz ?HİÇ ,HER gün birkaç vatandaşımız açılan ateşte yaşamını yitiriyor ne yapabiliyorsunuz?HİÇ Sınırlar kevgire dönmüş ,Kaçakçılar sınıra gelip askere ateş ediyor NE YAPABİLİYORSUNUZ HİÇ...
DÜŞENE BİR TEKMEDE BİZDEN OLMASIN LÜTFEN....SANKİ FİRAVUNLARIN RUHU HORTLAMIŞ...ARAPLAR DARMADAĞIN....BU KADARDA İSLAMİYETİN NİMETLERİNDEN YARALANMALARINA RAĞMEN...NİMETE NANKĞRLÜK EDERSEN OLACAĞI BUDUR....KİMSELER SOKAKLARDA DİLENEN SURİYELİ KADIN VE ÇOCUKLARN GÖZLERİNDEKİ KORKUNÇ DEHŞETİ GÖREMİYOR GALLİBA...
Diğer Haberler