TSK'da OHAL sonrası 2 bin 49 kişi FETÖ'den ihraç edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarıyla bölücü terör örgütüne darbe vurmayı sürdürürken Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadelesini de kararlılıkla sürdürüyor.

TSK'da OHAL sonrası 2 bin 49 kişi FETÖ'den ihraç edildi

Bu kapsamda önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda OHAL'in kaldırılmasından bugüne kadar bakan onayıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinden 2 bin 49 personel ihraç edildi, 176 emekli askerin rütbeleri geri alındı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre TSK, her türlü terör örgütüne yönelik mücadelesine kararlılıkla devam ediyor. Gerek yurt içi gerekse sınır ötesindeki operasyonlarında terör örgütünün inlerine girmeyi sürdüren TSK, FETÖ ile mücadeleyi de aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda Bakanlık emriyle Milli Savunma Bakanlığına bağlı tüm komutanlık, birlik ve karargahda devam eden incelemelerde FETÖ ile bağlantısı olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar çalışmalarda tüm ilgili ve yetkili makamlar tarafından hassasiyetle kullanılıyor.

Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda bakan onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığından bin 122, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 432 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığından 495 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL'in kaldırılmasının ardından TSK'den bugüne kadar ihraç edilen toplam personel sayısı 2 bin 49 oldu.

Öte yandan söz konusu süre içinde 176 emekli askerin de rütbeleri geri alındı.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
a haber de bir zavallı sipiker var adamın adı ertan tan mı zan mı ne? adam tam bir fecaat,daha evvlde birkere dinlemiştim bu sabahta zaping yaparken takıldım, adam hangi çağda yaşıyor, onun bu sunumundan tavrından hoşnut olan varsa allah yardımcısı olsun. tımarhanelik biri.Allah kuran kitap musap,osmanlı,mehteran bilmem ne acayip zırnak bir herif,bu zavallının söylediği bizlerin gururla taşıdığı değerlerdir bunda şüphe yok ,ancak zavallı bu sunumu yaptıkça bu değerlere sahip yeni nesil fırttırır, bu değerlerle anılmaktan nefret eder, bu adam fetö projesi olmalı.
@cemo3641 o zavallı ucubenin reklamını yapıyorsun bilmeden...
Devamlı ihraç edilenler yazılıyorda neden bu ihraç olanlardan BERAAT edenler MASUM olanlar yazılmıyor.Ve bu Beraat edenlere hala OHAL KOMİSYONUNUN 35 Ay’dır cevap verilmediği yazılmıyor ?
İktidarda hangi parti olursa olsun Fetöcüler ile mücadele devam etmelidir. Fetöcüler yakalanıp tutuklanmalı, haksız edinimleri "rütbesi, makamı, işi" ne olur olsun geri alınmalı, kazanımları "nakit, emlak, gayrimenkul, iş, işyeri " devletleştirilmelidir.
@bertaraf_f tamam yapılsında siyaset ayağını neden sorgulamıyorlar ? düne kadar hangi partilerle iş tutularsa onlarıda alsınlar ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler